Mistrzostwa Polski LZS - Słubice

Trzy złote i 2 srebrne medale zdobyli nasi reprezentanci w Mistrzostwach Polski LZS.
Klasą samą w sobie jest Natan Fiedeń, który zwyciężając w biegach na 200m i 400m potwierdził bardzo dobrą dyspozycję. W biegu na 400m uzyskał wynik 48,63 ( rekord życiowy), zaś na 200m 22,11. Natan wraz z Tymoteuszem Zimnym ( 400m – 48,37) uzyskali średni wynik 48,50 predysponujący do udziału w sztafecie mieszanej 4x400m ( 2 dziewczyny i 2 chłopców) na Mistrzostwach Świata Juniorów Młodszych, które odbędą się w lipcu w Cali ( Kolumbia). Czekamy na oficjalne potwierdzenie kwalifikacji do mistrzostw w/w sztafety.
Złoty i srebrny medal zdobyła Ewelina Gawlak w biegach na 2000mpprz i 3000m, uzyskując odpowiednio rekordy życiowe – 6:58,97 i 10:12,52.
Srebrny medal w biegu na 3000m zdobył Szymon Ostrowski z wynikiem 8:44,23 – rekord życiowy ( pech - ostatnie 500m biegł bez buta), a w biegu na 1500m zajął 8 miejsce również z rekordem życiowym 3:39,52.
Pozostałe wyniki:
Klaudia Kobiór – 1500m - 4:50,75; 800m – 2:19,30 rekord życiowy
Kamila Niesyto – 3000m – 10:58,58 rekord życiowy
Karolina Korny – 400m 63,71; 800m – 2:21,15 ( pierwsze starty w sezonie po przerwie spowodowanej kontuzją)
autor: LKS Pszczyna, dodano: 2015-06-16 11:26:08