Kopciuszek w Operze Krakowskiej

W sobotę 8 listopada zawodnicy naszego klubu wraz z trenerem wybrali się do Opery Krakowskiej na balet Kopciuszek. Niestety Sylwia i Kasia wraz z trenerką przebywają na zgrupowaniu w Szklarskiej Porębie i nie mogły uczestniczyć w tym " przedsięwzięciu", które pozornie adresowane jest do dzieci.
KOPCIUSZEK:
"Baletowa wersja znanej baśni o Kopciuszku, dwóch złośliwych siostrach i
okrutnej macosze. Jej twórcą jest wybitny choreograf pochodzący z
Mediolanu Giorgio Madia. Solista Baletu Béjarta i San Francisco Ballet
dziś tworzy własne przedstawienia na scenach muzycznych Wiednia i
Berlina. Kopciuszek w jego interpretacji został wzbogacony o nowe
znaczenia przy zachowaniu uniwersalnego sensu przypowieści. Łączy w
sobie subtelny liryzm z ironią i poczuciem humoru, wyróżnia się
oryginalnym językiem choreografii, zaskakuje widowiskowością. Warstwę
muzyczną spektaklu stanowią fragmenty utworów operowych i kameralnych G.
Rossiniego. To wzruszające i pełne humoru przedstawienie adresowane
jest zarówno dla młodych jak i dorosłych widzów."
autor: LKS Pszczyna, dodano: 2014-11-12 14:31:36