Nie żyje mój pierwszy trener - pan Andrzej Kulczyński
W niedzielę 19.02.2017 r. przeżywszy lat 74 odszedł po
długiej i ciężkiej chorobie Andrzej Kulczyński obdarzony wielką charyzmą
wybitny działacz sportowy, w tym szczególnie zrzeszenia LZS, wieloletni
pracownik Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, pomysłodawca
wielu i organizator tysięcy imprez sportowych, z wielkimi sukcesami
trener sekcji lekkoatletycznej MKS Unia Hrubieszów, wielokrotny laureat
sportowego plebiscytu Tygodnika Zamojskiego.Podczas
swojej kariery trenerskiej wychował kilkudziesięciu medalistów
mistrzostw Polski i reprezentantów kraju m.in. Dorota Gruca, Ewa Musur,
Zbigniew Sadlej, Marzanna Ulidowska, Józef Kurzawa, Maria Paczos, Irmina
Kwaśniewska, Robert Łukasiewicz, Paweł Szostak, Agnieszka Łatka, Maja
Hojda, rodzeństwo Watrasów... (PZLA)
"Panie Andrzeju! ( bo tak zawsze do Pana, Panie Trenerze, zwracałyśmy się).
Dzięki Tobie zdobywając pierwszy medal Mistrzostw Polski Juniorek Mł. i
to w dodatku złoty, a moja koleżanka Inka Kwaśniewska w tym samym biegu
brązowy, wiem, sama będąc trenerem, jaki byłeś szczęśliwy. Swoją postawą
na wszystkich zawodach, a głównie na Mistrzostwch Polski, gdzie
zdobyliśmy sporo medali, dziękowaliśmy za świetne treningowe
przygotowanie, w które wkładałeś serce.
Tobie zawdzięczam podstawę wiedzy trenerskiej, na której opieram się
pełniąc obowiązki trenera Kadry Poski Juniorek w bloku
wytrzymałościowym.
Masz duży udział w tym kim jetem.
Każdy mój przyjazd do Hrubieszowa wiedzie na stadion, bo tam jest serce moje."
Marzanna Helbik
autor: LKS Pszczyna, dodano: 2017-02-21 12:32:15