Natan Fiedeń Mistrzem Polski

W dniach od 5 do 7 sierpnia 2015 roku w Łodzi odbyła 21 Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, czyli Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w lekkiej atletyce. Nasz klub reprezentowało dwoje zawodników: Klaudia Kobiór w biegu na 2000mpprz. i Natan Fiedeń w biegu na 400m. Tegoroczne mistrzostwa stały pod znakiem niesamowicie wysokich temperatur- młodzi zawodnicy musieli zmierzyć się z dodatkowym przeciwnikiem, szczególnie dokuczliwym w konkurencjach wytrzymałościowych, upałem.

Wiele konkurencji wytrzymałościowych przesunięto na późniejsze godziny, w tym ważny dla nas bieg dziewcząt na dystansie 200mpprz. Klaudia od samego początku znajdowała się w czołówce biegu z ogromnymi szansami na medal. Na 200m przed metą wyszła na druga pozycję i wydawało się, że medal jest na wyciągnięcie ręki. Losy biegu rozegrały się na ostatnim rowie z wodą: Klaudia potknęła się na przeszkodzie i „utopiła” pozycję medalową. Zmęczona dosłownie doszła do mety na 8 pozycji z wynikiem 7:35,80.

Rewelacyjnie pobiegł w finale Natan Fiedeń.

W eliminacjach uzyskał drugi czas (48,99) za faworytem w tej konkurencji Tymoteuszem Zimnym (48,79). W finale biegli obok siebie : Natan na 4, Tymoteusz na 3 torze. Po 200m Zimny niemal zrównał się z Fiedeniem, ale od tego momentu to Natan narzucał tempo biegu i mimo, że biegł po większym łuku zaczął zwiększać przewagę. Ostatnia prosta to popis jednego zawodnika. Natan Fiedeń zwyciężył w czasie 48,08 ustanawiając rekord życiowy48,08, a zmęczonego Zimnego ( 48,86) wyprzedzili: Mateusz Wójcik z AZS Łoź – 48,72 i Maciej Hołub z AZS Lublin – 48,85.

Po dwóch tytułach wicemistrza Polski na 300m w hali, w końcu przyszła kolej na złoto i tytuł Mistrza Polski.

autor: LKS Pszczyna, dodano: 2015-08-11 08:30:20