Piąte miejsce Natana w sztafecie 4x400m podczas Mistrzostw Świata Juniorów Młodszych w Cali
LKS Pszczyna Podczas Mistrzostw Świata Juniorów Młodszych, które odbyły się  w Cali ( Kolumbia) w dniach 15-19 sierpnia 2015 roku doskonale spisał się podopieczny trenera Joachima Helbika - Natan Fiedeń zajmując piąte miejsce w biegu finałowym w sztafecie mieszanej 4x400m. Zawodnicy sztafety to od lewej: Natalia Kaczmarek ( ALKS PWSZ Gorzów Wielkopolski), Tymoteusz Zimny ( MKS Baszta Szamotuły), Natan Fiedeń ( LKS Pszczyna), Katarzyna Martyna (WLKS Wawel Kraków) startowali w kolejności:
1. Fiedeń
2. Kaczmarek
3. Martyna
4. Zimny
zajmując w biegu eliminacynym  pierwsze miejsce z wynikiem...
Ustawienie sztafety w biegu finałowym było takie same jak w biegu eliminacyjnym.
  PZLA:

W ostatnim dniu Mistrzostw Świata U-18 w Cali polska sztafeta mieszana 4x400 m zajęła piąte miejsce w czasie 3:24.64.

Polacy przystąpili do finału w identycznym składzie jak w pierwszej rundzie, Natan Fiedeń-Natalia Kaczmarek-Katarzyna Martyna-Tymoteusz Zimny, osiągając czas lepszy o ponad pół sekundy. Dla Natalii i Tymoteusza był to już czwarty start w ciągu pięciu dni.
Zwyciężyli reprezentanci Stanów Zjednoczonych (3:19.54) – cała czwórka stała na podium w biegach indywidualnych. Po bardzo emocjonującej walce o srebro Andre Marich z Republiki Południowej Afryki wyprzedził Kanadyjkę Kyrę Constantine o trzy tysięczne sekundy (3:23.60). Wszystkie zespoły medalistów do finału przystąpiły z dwoma nowymi zawodnikami.

autor: LKS Pszczyna, dodano: 2015-07-20 14:14:57