Sylwia i Natan wicemistrzami Polski

W dniach 13-15 lutego 2015 roku w Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych. Emocje związane z występem zawodników LKS Pszczyna towarzyszyły każdego dnia zawodów. Sylwia Indeka i Natan Fiedeń zostali Wicemistrzami Polski. Ich występy łączył fakt, że obydwoje przegrali walkę o mistrzostwo na linii mety o 0,05 sek- Sylwia w biegu juniorek na dystansie 1500m a Natan na 300m juniorów młodszych.

Do rywalizacji na swoim koronnym dystansie 1500 metrów Sylwia przystąpiła jak zawsze w pełni skoncentrowana i zbieg różnych okoliczności mający wpływ na końcowy rezultat, których nie sposób przewidzieć przed biegiem tu: zwolnienie mocnego tempa biegu w połowie dystansu, dawał teoretycznie większe szanse szybszej Aleksandrze Hołdzie (MKL Maraton Świnoujście). Na ostatniej prostej zawodniczki stoczyły pasjonującą walkę. Na mecie biegaczka z Pomorza Zachodniego osiągnęła czas 4:29.49 i pokonała zawodniczkę LKS-u Pszczyna zaledwie o 0.05 sekundy. Sylwia wynikiem 4:29,54 poprawiła swój dotychczasowy najlepszy wynik w zawodach halowych. Brązowy medal zdobyła Martyna Niećko (KS Wehjer Wejherowo) – 4:39.20.

Prawdziwych emocji dostarczył start Natana Fiedenia na 300m juniorów młodszych, który w biegu finałowym stoczył pasjonujący bój z Tymoteuszem Zimnym z Baszty Szamotuły nie tylko o tytuł Mistrza Polski, ale jak się okazało o rekord Polski.

Dzień wcześniej w biegach eliminacyjnych Natan wygrywając swoją serię eliminacyjną uzyskał wynik 35,16, natomiast Tymoteusz poprawił rekord Polski z 2011 roku wynikiem 34,69.

Na mecie w niedzielnym finale obaj zawodnicy uzyskali czas lepszy od sobotniego rekordu – mistrzowi kraju Tymoteuszowi Zimnemu zmierzono 34.38, a wicemistrzowi Natanowi 34.43. Podium uzupełnił Mateusz Wójcik z AZSu Łódź – 34.85. Film z pasjonującym finiszem dostępny był tuż po biegu na profilu PZLA na Instagramie.

Kolejna reprezentantka pszczyńskiego LKS-u biorąca udział w mistrzostwach Karolina Korny nie przebrnęła przez eliminacje w biegu na 800m plasując się ostatecznie na 11 pozycji z wynikim 2:21,51.

autor: LKS Pszczyna, dodano: 2015-02-16 10:47:32