Kopciuszek w Operze Krakowskiej
LKS Pszczyna W sobotę 8 listopada  zawodnicy naszego klubu wraz z trenerem wybrali się do Opery Krakowskiej na balet Kopciuszek. Niestety Sylwia i Kasia wraz z trenerką przebywają na zgrupowaniu w Szklarskiej Porębie i nie mogły uczestniczyć w tym " przedsięwzięciu", które pozornie adresowane jest do dzieci.
KOPCIUSZEK:
"Baletowa wersja znanej baśni o Kopciuszku, dwóch złośliwych siostrach i okrutnej macosze. Jej twórcą jest wybitny choreograf pochodzący z Mediolanu Giorgio Madia. Solista Baletu Béjarta i San Francisco Ballet dziś tworzy własne przedstawienia na scenach muzycznych Wiednia i Berlina. Kopciuszek w jego interpretacji został wzbogacony o nowe znaczenia przy zachowaniu uniwersalnego sensu przypowieści. Łączy w sobie subtelny liryzm z ironią i poczuciem humoru, wyróżnia się oryginalnym językiem choreografii, zaskakuje widowiskowością. Warstwę muzyczną spektaklu stanowią fragmenty utworów operowych i kameralnych G. Rossiniego. To wzruszające i pełne humoru przedstawienie adresowane jest zarówno dla młodych jak i dorosłych widzów."

autor: LKS Pszczyna, dodano: 2014-11-12 14:31:36