Honorata i Łukasz Mistrzami Makroregionu
LKS Pszczyna W niedzielę 14 września 2014 roku w Częstochowie odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Młodzików. Doskonale spisali się nasi młodzi reprezentanci zdobywając dwa złote medale i miejsca w pierwszej ósemce.
 Złote medale zdobyli: Honorata Kokot i Łukasz Jatczak, Kasia Wolszczak zajęła IV, zaś Krzysztof Koczar V miejsce.
 Honorata Kokot bezapelacyjnie zwyciężyła w biegu na 300mppł. uzyskując wynik 46,09.
Łukasz Jatczak, po dramatycznej "końcówce" odparł atak rywali i zwyciężył w biegu na 1000m z czasem 2:43,90.
 Kasia Wolszczak zwyciężyła w biegu eliminacyjnym na 100m z wynikiem 13,18. W finale zajęła bardzo dobre, choć nielubiane przez zawodników 4 miejsce, uzyskując czas 13,24.
 Krzysiek, borykający się z przeziębieniem i gorączką, wystartował jedynie w biegu eliminacyjnym na 100m ( 12,24) by zachować siły do startu w biegu na 300m. Startując na niekorzystnym 1 torze i będąc nie w pełni sił zajął 5 miejsce z rekordem życiowym 38,05.
W trakcie mistrzostw młodzików odbyły się również starty pk.:
300m - Karolina Korny 43,97, Kasia Gawlak - 44,86, Klaudia Kobiór - 46,06
600m - Sylwia Indeka 1:39,21
1000m - Szymon Ostrowski 2:34,72

Kolejne zawody to XI Memoriał Jana Larysza, który odbędzie się w Pszczynie w sobotę 20 września br.
Zawodami kończącymi sezon 2014 będą najważniejsze dla młodzików: Mistrzostwa Polski Młodzików, które odbędą się w Zielonej Górze 27-28 września 2014 roku.
Skład reprezentacji naszego województwa na MP Młodzików wkrótce...

autor: LKS Pszczyna, dodano: 2014-09-15 09:39:54