Ewa czwarta w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski
LKS Pszczyna Ewelina Gawlak, pierwsza w historii naszego klubu zawodniczka startująca w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, zajęła doskonale czwarte miejsce w biegu na 3000mpprz.
 Mistrzostwa odbyły się w dniach 30-31 sierpnia 2014 roku w Inowrocławiu.
 Nowo oddany do użytku stadion był bardzo dobrze przygotowany do przyjęcia najlepszych młodych 20-22-letnich polskich lekkoatletów.
 Start Ewy w tych zawodach należał do nietypowych - zarówno pokonanie dystansu 3000mpprz. jak i  5000m stanowiło pewną niewiadomą. Ewa pierwszy raz w życiu startowała na tych najtrudniejszych dla zawodniczek dystansach.  Być może była to ryzykowna decyzja, ale w konsekwencji okazała się trafiona: start na 3000mpprz zakończył się, może nielubianym i niewdzięcznym, ale w tym wypadku świetnym 4 miejscem - oczywiście rekordem życiowym 11:05,28 i na dodatek I klasą sportową.
Drugi dzień zawodów to kolejne wyzwanie, tym razem na najdłuższym  i najliczniej obsadzonym (23 uczestniczki) dystansie mistrzostw - 5000m. Ewa zajęła bardzo dobre 12 miejsce uzyskując wynik 17:58,52.
GRATULUJEMY!!!!!!

autor: LKS Pszczyna, dodano: 2014-09-01 10:15:05