LKS Pszczyna - Lekkoatletyczny Klub Sportowy

Ludowy Klub Sportowy w Pszczynie

Pszczyna Iskra

Marzanna Helbik

LKS Pszczyna Marzena Helbik LKS Pszczyna Marzena Helbik LKS Pszczyna Marzena Helbik LKS Pszczyna Marzena Helbik
LKS Pszczyna Marzena Helbik LKS Pszczyna Marzena Helbik LKS Pszczyna Marzena Helbik LKS Pszczyna Marzena Helbik
LKS Pszczyna Marzena Helbik LKS Pszczyna Marzena Helbik LKS Pszczyna Marzena Helbik LKS Pszczyna Marzena Helbik
Eliza i Kuba złotymi medalistami, Zosia trzecia
LKS Pszczyna W sobotę 18 listopada w bytmskim Parku im. Franciszka Kachla odbyły się Mistrzostwa Śląska w Biegach Przełajowych. Pogoda nie rozpieszczała zawodników: deszcz ze śniegiem, przenikliwe zimno. Ale czyż nie nie jest to wpisane w charakter biegów przełajowych? Zawodnicy LKS Pszczyna zdobyli trzy medale. Złoty medal w biegu na 3km wywalczyła Eliza Megger. Jakub Machulec wygrał w biegu juniorów U20 na dystansie 3km. Brązowy medal w biegu na 800m dziewcząt U14 przypadł Zosi Dudzik. Pozostałe wyniki naszych reprezentantów:
Jakub Baczyński - 4 miejsce w biegu na 2km U16
Weronika Sajdok - 5 miejsce w biegu na 2km U16
Julia Pacha - 5 miejsce w biegu na 600m U12
Krzysztof Dudzik - 9 miejsce w biegu na 1km U16
Wyniki końcowe Mistrzostw na stronie www.szla.pl
Wypowiedzi naszych medalistów:
Zosia Dudzik:
W dzisiejszych mistrzostwach nie liczyłam na medal ponieważ biegałam z rocznikiem starszym i w dodatku grupie prawie 100 osobowej. Ale udało się! Dobiegłam trzecia i jestem z tego miejsca zadowolona. Dzisiejsze zawody nie były dla mnie stresujące ponieważ lubię biegać przełaje.
Eliza Megger:
Pierwszy przełajowy start za mną. To ważny etap na drodze dotychczasowych przygotowań. Trasa mistrzostw, chociaż przypominała tę z ubiegłego roku, zaskoczyła nas nowymi rozwiązaniami, które niewątpliwie stanowiły wyzwanie dla wszystkich biegaczy. W końcu przełaje to i kałuże, wiatr i jak się okazało tamtej soboty śnieg. Cóż mogę powiedzieć? Bardzo mi się podobało! To mój trzeci tytuł Mistrzyni Śląska z rzędu. Bardzo to doceniam.
Jakub Machulec:
Dzisiejsze zawody były wyzwaniem. Po pierwsze, przeraził mnie dominujący chłód, który uderzył w nas zaraz po przyjeździe do Bytomia. Po drugie ciągłe opady deszczu i wiążące się z nimi masy błota na trasie. W czasie rozgrzewki było coraz cieplej, morale rosły i nawet zmieniona, utrudniona trasa nie była realną przeszkodą. Po wystartowaniu skupiłem się w pełni na technicznym wykonaniu biegu, każda pomyłka mogła mnie kosztować wywrotkę w błocie. Biegu nie zacząłem w mocnym tempie. Każde okrążenie o długości 1km pokonywałem coraz szybciej. Ostatni kilometr był najszybszy, co zaowocowało złotym medalem. Ten start daje mi nadzieję na dobry występ w Mistrzostwach Polski, które odbędą się 25 listopada w Drzonkowie.
autor: LKS Pszczyna, dodano: 2023-11-20 09:43:39
Zdjęcia i opracowanie:
Jacek Dmyterko
Śląski Związek Lekkiej Atletyki
LKS Pszczyna
Polski Związek Lekkiej Atletyki
LKS Pszczyna
Ludowe Zespoły Sportowe
LKS Pszczyna
Gmina Pszczyna
LKS Pszczyna
Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu
w Pszczynie
LKS Pszczyna
Województwo Śląskie
LKS Pszczyna
Ministerstwo Sportu
i Turystyki
LKS Pszczyna
Copyright by LKS Pszczyna