Eliza Megger wicemistrzynią Polski
W dniach 9-11 czerwca 2022 roku w Suwałkach odbyły się 98. PZLA Mistrzostwa Polski.
W biegu na 1500m, obrończyni złotego medalu z ubiegłego roku, Eliza Megger, została w tym roku wicemistrzynią Polski. Bieg, jak to przeważnie bywa na zawodach rangi mistrzostw kraju, rozgrywany był w wolnym tempie. Finiszowe 500m - 400m było w iście sprinterskim tempie. Eliza dzielnie broniła pierwszego miejsca, ale musiała uznać wyższość powracającej po dwuletniej przerwie, Sofii Ennaoui. Sofia ( AZS Lublin) uzyskała wynik 4:30,22, Eliza 4:30,98 zaś trzecia na mecie Aleksandra Płocińska ( Kondycja Piaseczno) 4:31,25. Eliza wypełniła minimum kwalifikacyjne do Mistrzostw Europy, które odbędą się w dniach 15 - 21 sierpnia 2022 roku w Monachium. Startując 15 lipca w mitingu w Marsylii będzie walczyć o jak najlepszy wynik i miejsce, które mogą być przepustką do Mistrzostw Świata w Eugene (USA)

autor: LKS Pszczyna, dodano: 2022-06-13 11:56:26