Eliza Megger z minimum na Mistrzostwa Europy!
Eliza Megger uzyskała świetny wynik w biegu na 1500m podczas 61. Zlatej Tretry w Ostrawie ( World Athletics Continental Tour Gold). Wynikiem 4:04,90 wypełniła minimum kwalifikacyjne do Mistrzostw Europy w Monachium. Do uzyskania kwalifikacji na Mistrzostwa Świata w Oregonie zabrakło 0,7 sekundy... Reprezentantka LKS Pszczyna doskonale rozłożyła siły na dystansie i metodycznie pokonywała kolejne metry wg zaplanowanego czasu, nie zważając na wysokie tempo biegu.
Międzyczasy: 400m - 63 sek; 800m - 2:11,5; 1000m - 2:45,5.
Eliza poprawiła swój dotychczasowy rezultat o ponad 5 sekund! Jest to nowy rekord Śląska, z czego jesteśmy niezwykle dumni.

W rywalizacji młodzieżowej podczas Zlatej Tretry doskonale zaprezentował się Jakub Machulec ustanawiając wynikiem 3:58,19 rekord życiowy w biegu na 1500m umacniając się na pozycji lidera w Polsce U18.

autor: LKS Pszczyna, dodano: 2022-06-01 08:44:33