Sylwia Indeka na 2.Igrzyskach Olimpijskich U-18 w Nanjing
LKS Pszczyna Na odbywających się w Nanjing w Chinach 2. Światowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży U-18 reprezentantka LKS Pszczyna Sylwia Indeka w biegu eliminacyjnym na 1500m z czasem 4:30,80 zajęła 6 miejsce. Niestety, zabrakło jej ok 1,5 sekundy aby awansować do finału tej konkurencji. Po dwóch dniach przerwy wystartowała w finale B, w którym, po mądrze rozegranym biegu i bardzo dobrym finiszu na ostatniej prostej zwyciężyła z czasem 2:36,33.

W klasyfikacji generalnej biegu na 1500m zajęła ostatecznie 11 miejsce. W finale A zwyciężyła Etiopka Kokeb Tesfaye Alemu z czasem 4:15,38.

Przed Sylwią jeszcze jeden start na igrzyskach - w sztafecie 8 x 100m wystartują lekkoatleci ze wszystkich krajów i konkurencji wyłonieni na drodze losowania. To będzie prawdziwa przyjemność i zabawa dla młodych zawodników na pożegnanie z Igrzyskami.

Skład sztafety, w której wystąpi Sylwia podamy po losowaniu. No i oczywiście efekt końcowy tej niecodziennej rywalizacji.

Serdecznie gratulujemy godnego reprezentowania barw Polski na Igrzyskach i życzymy dalszych sukcesów.

W galerii umieściliśmy zdjęcia Sylwii ze startu w Finale B zrobione przez Jacka Dmyterkę przez ekran komputera. DZIĘKUJEMY!

autor: LKS Pszczyna, dodano: 2014-08-26 12:28:09