Eliza Megger mistrzynią Polski
Wspaniały sukces, pasjonujący finisz i co tu więcej pisać: Eliza Megger sięgnęłą po pierwszy tytuł Mistrzyni Polski!
Oczywiście Eliza była wielokrotną mistrzynią Polski w kategoriach młodzieżowych, ale złoty medal w imprezie seniorowskiej zdobyła po raz pierwszy.
97. PZLA Mistrzostwa Polski odbyły się w dniach 24-26 czerwca 2021 roku. Po wcześniejszych upalnych i trudnych dla zawodników dniach, pogoda w Poznaniu sprzyjała sportowcom. Mistrzostwa były ostatnim sprawdzianem dla zawodników ubiegających się o kwalifikacje olimpijskie oraz minima na Mistrzostwa Europy i Świata w kategoriach młodzieżowych.
Nasz klub w biegach na 1500m i 800m reprezentowała Eliza Megger. Po świetnym finiszu Eliza zwyciężyła na swoim koronnym dystansie 1500m z wynikiem 4:11,48 wyprzedzając Martynę Galant i Beatę Topkę. Po przebrnięciu przez bieg eliminacyjny na 800m, w finale  Eliza zajęła 6 miejsce z drugim w swojej historii startów na tym dystansie wynikiem 2:05,05.

Wypowiedź:
Jestem Mistrzynią Polski na 1500 m - to zdanie nadal pozostaje dla mnie abstrakcyjne. Po trzech dniach ciężkich zmagań na poznańskim stadionie, wracam z uśmiechem na twarzy, złotym medalem na szyi i szóstym miejscem na dystansie 800 m. Podziękowaniom nie ma konca! Jednak te najważniejsze kieruje do moich trenerów - Marzanny i Joachima Helbik oraz wspaniałego klubu LKS Pszczyna! Dziękuje również wszystkim kibicom za piękne słowa wsparcia! Jestem niezmiernie szczęśliwa, dlatego ciężko znaleźć mi odpowiednie słowa, by w pełni opisać minione wydarzenia. Bez wątpienia wiele się nauczyłam. Trzy dni startów, dzień po dniu były ciekawym i zarazem wyczerpującym eksperymentem. Teraz pora na zgrupowanie w Bydgoszczy, ostatni na drodze przygotowań do Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Przede mną wymagający czas, ale wierze że z uśmiechem na twarzy jakoś uda nam się z trenerką przez niego przebrnąć :)

autor: LKS Pszczyna, dodano: 2021-06-28 09:01:31