Rekord Śląska Elizy Megger!
W niezwykle trudnych warunkach pogodowych przyszło rywalizować najlepszym lekkoatletom podczas 67. Memoriału Janusza Kusocińskiego w Chorzowie.
W niedzielę 20 czerwca na Narodowym Stadionie Lekkoatletycznym padło wiele świetnych wyników i gronie zawodników z nowymi rekordami życiowymi znalazła się Eliza Megger, która w biegu na 1500m uzyskała wynik 4:10,06 ustanawiając nowy rekord Śląska!
Kolejne wyzwanie to udział w 97. PZLA Mistrzostwach Polski na koronnym dystansie 1500m oraz w biegu na 800m.
Jednkże docelową imprezą w sezonie 2021 są Mistrzostwa Europy U23, które odbędą się w dniach 8-11 lipca w Tallinie ( Estonia).
Wypowiedź Elizy:
Wczorajszy Memoriał Janusza Kusocińskiego na długo pozostanie w mojej pamięci. Przede wszystkim ze względu na nowy rekord życiowy poprawiony o ponad cztery sekundy. Po drugie miałam okazję stanąć na starcie z najlepszymi zawodniczkami na tym dystansie, w tym z tegoroczna rekordzistką świata na 10 000m Gudaf Tsegay z Etiopii. Po trzecie mogłam przekonać się, czym jest bieganie w upale. Nie bez powodu stadion określa się mianem "kotła czarownic". Co do biegu- ten był chaotyczny, ale wiele mnie nauczył. Miłym zaskoczeniem była wiadomość o pobitym rekordzie Śląska. Od teraz należy do LKS Pszczyna! Mam szczęście do chorzowskiego stadionu, poprzednia życiówka pochodziła właśnie z tego miejsca. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie słowa gratulacji, jest to niezwykle budujące.

Bardzo dobrze zaprezentowali się również nasi młodzi reprezentanci w biegach młodzieżowych: 400m - Wiktoria Prządka 58,81 ( drugi start w sezonie po kontuzji); 800m - Jakub Machulec 1:59,13 ( rekord życiowy); 1500m - Sabina Głąbek 4:52,50 ( rekord życiowy).

autor: LKS Pszczyna, dodano: 2021-06-21 07:58:20