Sylwia Drużynową Mistrzynią Europy
W dniach 29 - 30 maja 2021 roku na Lekkoatletycznym Stadionie Narodowym w Chorzowie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy. Sylwia Indeka ( LKS Pszczyna) będąc w składzie zwycięskiej drużyny zajęła 7 miejsce w biegu na 5000m dokładając się do końcowego sukcesu reprezentacji.

W drużynowych mistrzostwach Europy (Superliga) rywalizowało siedem krajów. Oprócz Polek i Polaków na Stadionie Śląskim zaprezentowali się lekkoatleci z Włoch, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji, Niemiec i Portugali. Biało-czerwoni rzutem na taśmę, w ostatniej z czterdziestu dyscyplin zapewnili sobie zwycięstwo. Na drugim miejscu uplasowali się reprezentanci Włoch, a trzecie miejsce przypadło lekkoatletom z Wielkiej Brytanii.

autor: LKS Pszczyna, dodano: 2021-06-01 07:49:08