Wiktoria Prządka wicemistrzynią Polski
W dniach 12 - 14 lutego 2021 w toruńskiej hali ARENA odbyły się PZLA Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20.
Świetny występ w biegu na 800m U20 okraszony srebrnym medalem zanotowała Wiktoria Prządka uzyskując wynik 2:18,13.
W biegu eliminacyjnym Wiktoria pewnie wygrała ( 2:16,75), zaś w finale przy bardzo wolnym tempie biegu, zbyt późno zareagowała na atak na ostatnim okrążeniu Karoliny Porębskiej, która nie oddała prowadzenia aż do mety. Wiktorii zabrakło przysłowiowego dystansu...
Wiktoria:
Eliminacje "przeszłam" spokojnie, zrobiłam przetarcie.
Spodziewałam się szybkiego tempa w finale z "życiówką", natomiast bieg okazał się strategiczny - typowo na miejsca. Jestem zadowolona z sezonu halowego, chociaż po mistrzostwach pozostaje niedosyt..

Kolejną naszą reprezentantką w mistrzostwach była Sabina Głąbek startująca w biegu na 1000m U18 zajmując 13 miejsce. Wynik 3:04,35 jaki uzyskała  jest jej rekordem życiowym.
Sabina:
Bieg był bardzo nerwowy, dużo niepotrzebnych przepychanek. Jednak wracam do domu z nową życiówką i bogatsza o nowe doświadczenie. W gruncie rzeczy sezon halowy oceniam pozytywnie, choć wiem, że stać mnie na szybsze bieganie. Postaram się o to w sezonie letnim.

Jakub Machulec zajął szóste miejsce w biegu na 1000m U18. Nasz ubiegłoroczny wicemistrz Polski U16 zadebiutował w starszej kategorii nie tylko bardzo wysokim szóstym miejscem ale też rekordem życiowym 2:37,57.
Kuba:
Myślę, że mistrzostwa mogę uznać za udane: 6 miejsce i życiówka poprawiona o 2 sekundy to całkiem dobre osiągnięcie. Pomimo to czuję mały niedosyt. Wiem, że nogi mogły mnie ponieść sekundę czy dwie do przodu, szczególnie po takich intensywnych sesjach treningowych jakie wykonywaliśmy w przygotowaniach do sezonu halowego. Ostatecznie jestem bardzo dobrze nastawiony na sezon letni.

Występ naszych reprezentantów w sezonie halowym a szczególnie w Mistrzostwach Polski oceniam bardzo dobrze: wicemistrzostwo Polski Wiktorii i bardzo dobre miejsca Sabiny i Kuby z rekordami życiowymi świadczą świetnej dyspozycji i  przygotowaniu do zawodów.

autor: LKS Pszczyna, dodano: 2021-02-15 11:29:21