LKS Pszczyna - Lekkoatletyczny Klub Sportowy

Ludowy Klub Sportowy w Pszczynie

Pszczyna Iskra

Marzanna Helbik

LKS Pszczyna Marzena Helbik LKS Pszczyna Marzena Helbik LKS Pszczyna Marzena Helbik LKS Pszczyna Marzena Helbik
LKS Pszczyna Marzena Helbik LKS Pszczyna Marzena Helbik LKS Pszczyna Marzena Helbik LKS Pszczyna Marzena Helbik
LKS Pszczyna Marzena Helbik LKS Pszczyna Marzena Helbik LKS Pszczyna Marzena Helbik LKS Pszczyna Marzena Helbik
Cztery medale w PZLA Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych
LKS Pszczyna
W sobotę 28 listopada 2020 roku w Kwidzynie odbyły się 92. PZLA Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych. Świetnie zaprezentowali się nasi zawodnicy zdobywając cztery medale.
Nie zawiodła nasza multimedalistka Sylwia Indeka zdobywając swój pierwszy medal w biegach przełajowych w kategorii seniorów - brązowy w biegu na 4km. Zwyciężyła Paulina Kaczyńska z Pomorza Stargard.
W kategorii U23 w biegu na 4km po tytuł wicemistrzowski sięgnęła Eliza Megger. Zwyciężyła Beata Topka z Talex Borzytuchom.
W biegu na 2km kategorii U18 srebrny medal zdobyła Wiktoria Prządka. Debiutująca w przełajowych mistrzostwach rok mlodsza Sabina Głąbek zajęła 27 miejsce.
W ostatnim biegu mistrzostw na najdłuższym dystansie 8km po tytuł wicemistrzowski sięgnął Łukasz Jatczak.
W drużynowych Mistrzostwach Polski Seniorek nasze zawodniczki w składzie: Sylwia Indeka, Eliza Megger oraz Katarzyna Gawlak zajęły czwarte miejsce z tą samą liczbą punktów co brązowe medalistki... Co za pech!
Wszystkie rezultaty dostępne są na stronie www.pzla.pl.
Poniżej przedstawiam wypowiedzi naszych medalistów oraz zdjęcia, które może choć trochę zobrazują jak ciężka i trudna jest rywalizacja na trasach przełajowych.
Jako trenerka jestem dumna ze swoich zawodników, z ich determinacji w dążeniu do wysokich celów, zaangażowania i ciężkiej pracy w różnych warunkach.
Wiktoria Prządka:
Podeszłam do mistrzostw spokojnie. Po starcie trzymałam się taktyki trenerki biegnąc w czołówce i kontrolując. Na ostatnich paruset metrach poczułam się pewnie i zaczęłam przesuwać się do przodu, a na ostatniej prostej ( ok. 200m do mety) wybiegłam na drugą pozycję. Niestety nie wystarczyło już czasu żeby dogonić pierwszą zawodniczkę.
Było bardzo fajnie.
Eliza Megger:
Start w Przełajowych Mistrzostwach Polski był dla mnie o tyle niezwykły, ponieważ był pierwszym startem po blisko 1,5 rocznej przerwie od rywalizacji z najlepszymi zawodniczkami w kraju. Trasa pozornie łatwa stała się wymagająca. Ostatecznie srebro w kategorii U23 cieszy ale pozostawia lekki niedosyt..
Przełaje to cenna lekcja pokory i próba charakteru, a także krok na drodze do docelowej formy. Właśnie tak postrzegam ten start. Jednocześnie jestem niezmiernie uradowana faktem, iż nasz klub - LKS Pszczyna zdobył aż cztery medale! Każdy sukces wyzwalał w nas ogromną dawkę energii, a końcowy triumf Łukasza wprawił nas w prawdziwą euforię! Jesteśmy zgraną drużyną, która wspiera się nawzajem.
Łukasz Jatczak:
Trasa była średnio trudna. Założenia były żeby zacząć spokojnie i tego żech sie trzymoł. Młodzieżowcy biegli razem z seniorami i trudno było określić, na którym miejscu się znajdowałem. No i jest się z czego cieszyć!!!
Sylwia Indeka:
Nie chciałam startować w przełajach... Prawda jest taka, że nigdy nie byłam w nich dobra i bałam się porażki. ( Przepraszam! Tu się nie zgadzam: Sylwia była mistrzynią Polski U20 i wicemistrzynią U18 w biegach przełajowych - przypisek trenerki). Dobrze, że moja trenerka była odporna na moje marudzenie i podstępem zmusiła mnie do startu - za co jestem jej wdzięczna!
Ten start to świetna jednostka treningowa przed zbliżającym się sezonem halowym.autor: LKS Pszczyna, dodano: 2020-11-29 13:31:30
Zdjęcia i opracowanie:
Jacek Dmyterko
Śląski Związek Lekkiej Atletyki
LKS Pszczyna
Polski Związek Lekkiej Atletyki
LKS Pszczyna
Ludowe Zespoły Sportowe
LKS Pszczyna
Gmina Pszczyna
LKS Pszczyna
Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu
w Pszczynie
LKS Pszczyna
Województwo Śląskie
LKS Pszczyna
Ministerstwo Sportu
i Turystyki
LKS Pszczyna
Copyright by LKS Pszczyna