Jakub Machulec wicemistrzem Polski
Ogromna radość i zadowolenie!
W dniach 26.09 - 27.09.2020 roku w Słupsku odbyły się
PZLA Mistrzostwa Polski U16 - Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego
Nasz jedyny reprezentant -  Jakub Machulec ( LKS Pszczyna) zdobył srebrny medal w biegu na 1000m ustanowiając wynikiem 2:39,18  nowy rekord życiowy.
Połączenie tych dwóch warunków: zdobycie medalu i ustanowienie rekordu życiowego na mistrzowskiej imprezie stawia Kubę w gronie zawodników, którzy potrafią poradzić sobie z presją zawodów rangi Mistrzostw Polski.
Warto dodać, że Kuba od dwóch lat jest najlepszym młodzikiem na dystansie 1000m na Śląsku. W latach 2019 - 2020 wygrywał wszystkie zawody rangi mistrzostw Śląska i  Międzywojewódzkie Mistrzostw  Młodzików w hali, na stadionie i w biegach przełajowych.
Mistrzostwa Polski U16 są jednymi z ostatnich mistrzostw kończących  rywalizację polskich lekkoatletów na stadionie.
Po krótkiej przerwie wracamy do pracy nad przygotowaniami do sezonu przełajowego ( 92. PZLA Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych, Kwidzyń 28 listopada 2020 roku).

autor: LKS Pszczyna, dodano: 2020-09-28 08:13:26