Sylwia i Wiktoria tuż za podium Mistrzostw Polski
Niezwykle pracowity i obfitujący w wiele sportowych emocji był weekend 18-20 września. W Radomiu ( 18-20.09.2020 r.) odbyły się 52.PZLA Mistrzostwa Polski U18, zaś w Karpaczu PZLA Mistrzostwa Polski U23 i Seniorów w biegu na 10 000m.
Doskonale spisali się reprezentanci LKS Pszczyna. Choć tym razem nie zdobyli medali, to wszyscy poprawili rekordy życiowe zasługując na szczególną pochwałę.
W Karpaczu, na pięknie położonym stadionie, rywalizowali młodzieżowcy i seniorzy na najdłuższym rozgrywanym na bieżni dystasie 10 000m. Nasza multimedalistka Sylwia Indeka zajęła czwarte miejsce poprawiająć ponad jedną minutę swój dotychczasowy rekord na tym dystansie. Uzyskując wartościowy wynik 33:52,35 potwierdziła swoją doskonała dyspozycję w tym trudnym sezonie. Debiutujący na dystasie 10 000m w kategorii U23 Łukasz Jatczak uzyskał wynik 32:14,05 zajmując bardzo dobre 8 miejsce.
W Radomiu zaś rywalizowali najlepsi w Polsce juniorzy młodsi U18.
Podobnie jak Sylwia tuż za podium znalazła się Wiktoria Prządka.
W biegu finałowym na 800m zajęła czwarte miejsce, może niewdzięczne, ale poparte rekordem życiowym 2:13,41 na mistrzowskiej imprezie jest niezwykle wartościowe. Druga z naszych reprezentantek Sabina Głąbek zajęłą 8 miejsce w biegu na 1500m pprz poprawiając wynikiem 5:19,67 o kilkanaście sekund swój dotychczasowy najlepszy rezultat!
Gratulujemy!!!!!

autor: LKS Pszczyna, dodano: 2020-09-21 08:33:14