Sylwia Indeka wicemistrzynią Polski
Podczas rozgrywanych we Włocławku w dniach 28-30 sierpnia 2020 roku 96. PZLA Mistrzostwach Polski świetnie spisała się nasza jedyna reprezentantka Sylwia Indeka, która w biegu na 5000m zdobyła srebrny medal.
Dla Sylwii to pierwszy sezon startów w kategorii seniorowskiej i zdobycie w bardzo trudnych warunkach pogodowych srebrnego medalu na najdłuższym dystasie mistrzostw jest dużym sukcesem.

Bieg na 5000m był ostatnią konkurencją mistrzostw. Rozgrzewka przed biegiem odbywała się w strugach silnego deszczu. Trudne warunki, stojąca na torach woda nie sprzyjały w uzyskiwaniu życiowych rezultatów. Bieg prowadzony był w wolnym tempie, którego rozstrzygnięcie nastąpiło ok 600m do mety. Mocno przyspieszyła Katarzyna Jankowska i prowadzenia nie oddała aż do mety. Tu Sylwia popełniła błąd. Nie zareagowała wystarczająco szybko na przyspieszenie Kasi i nie potrafiła zniwelować straty do Jankowskiej. Sylwia ostatni kilometr pokonała w czasie ok. 2:52,0 ( 800m - 2:16) uzyskując wynik 16:08,07.
Przed Sylwią start w Ostrawie w prestiżowym mitingu ZLATA TRETRA - 8 września 2020 roku (5000m) oraz na Mistrzostwach Polski w biegu na 10 000m, które odbędą się 19 września w Karpaczu.

Wypowiedź Sylwii:
Jest to mój pierwszy medal z imprezy seniorowskiej co potęguje moją radość!
Bieg był trudny, dużo przepychania. Byłam przygotowana na każde tempo, bo zrobiłam " życiówki" na krótszych dystansach 1500m - 4:14,89 i 3000m - 9:13,87(najlepszy wynik do tej pory w Polsce) i wiedziałam, że jestem zarówno wytrzymała jak i szybka. Jednak nie to się tylko liczy ale i doświadczenie. A małe błędy dużo kosztują: "przespałam" atak Kasi Jankowskiej 600m do mety .
Mimo to cieszę się z rezultatu, który w dużej mierze zawdzięczam moim Trenerom!: Marzannie i Joachimowi Helbikom.
Powtórzę to jeszcze raz - bieganie dla mnie to nie jest sport indywidualny.
Na ten sukces zapracowaliśmy wspólnie!

autor: LKS Pszczyna, dodano: 2020-08-31 13:27:02