Sylwia Indeka leci do Nankin

Zawodniczka naszego klubu Sylwia Indeka wraz z grupą 15 polskich lekkoatletów wyleciała 11 sierpnia 2014 roku do Nankin, gdzie w dniach 16-26 sierpnia odbędą się 2. Letnich Igrzysk Olimpijskich Młodzieży.Do dawnej stolicy Chin przybędzie blisko 4000 młodych i utalentowanych sportowców z ponad 200 krajów świata.
W tym gronie znalazło się 59 polskich zawodników. Najliczniejszą grupę w polskiej ekipie stanowić będą lekkoatleci.

-Mamy reprezentantów w 21 dyscyplinach (w programie igrzysk jest ich 28). Reprezentacja liczy 59 zawodników, 4 lata temu w Singapurze były 43 osoby. Należy wspomnieć
o lekkoatletach, którzy stanowią najliczniejszą grupę – jest ich 16: 7 dziewcząt i 9 chłopców.
– mówi serwisowi Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Ewelina Wawrynkiewicz z Polskiego Komitetu Olimpijskiego, która w Nankin będzie szefem misji.” ( PZLA)
.Wszyscy sportowcy swoje nominacje olimpijskie odebrali w dzień wylotu w Centrum Olimpijskim w Warszawie.Sylwia wystartuje w biegu eliminacyjnym na dystansie 1500m w piątek 22 sierpnia o godzinie 19:40 ( 13:40 naszego czasu).

Program minutowy igrzysk na stronach IAAF:Youth Olympic Games.

Zakładka zawodów w Kalendarzu Imprez PZLA:2. Letnie Igrzyska Olimpijskie Młodzieży

autor: LKS Pszczyna, dodano: 2014-08-18 09:24:11