Dwa starty i dwa rekordy życiowe
Sylwia Indeka sezon letni 2020 rozpoczęła 15 sierpnia br. startem w biegu na 3000m w Memoriale Józefa Żylewicza w Gdańsku. Zwyciężyła z nowym rekordem życiowym i najlepszym wynikiem w Polsce na tym dystansie - 9:13,87.
Choć większą część dystansu pokonała samotnie, a to nie sprzyja zawodnikom na średnich i długich dystansach w uzyskiwaniu rekordowych wyników, poprawiła o ponad 20 sekund swój dotychczasowy najlepszy rezultat.
W Gdańsku startowały również nasze młode zawodniczki:
Wiktoria Prządka i Sabina Głąbek. W biegu na 800m Wiktoria uzyskała wynik 2:16,79 ( rekord życiowy), Sabina: 2:21,93.

Kolejny start Sylwii to udział 19 sierpnia w Memoriale Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy i kolejny rekord życiowy. W biegu na 1500m poprawiła dotychczasowy wynik o ponad 4 sekundy uzyskując rezultat 4:14,89.

Następne starty to:
22 sierpnia Memoriał Listosa i Kiryka w Oleśnicy: Indeka i Prządka w biegu na 1500m.
22 sierpnia Memoriał Kałużowej w Chorzowie: Sołtys, Gaża, Głąbek Milena - 100m;Machulec- 600m; Skura - 800m; Gaża, Wrona - 300m; Głąbek Sabina - 400m

autor: LKS Pszczyna, dodano: 2020-08-20 08:45:04