48 Cross Życia Myslowic
W sobotę 7 marca w Parku Słupna odbył się już po raz  czterdziesty ośmy -  Cross Życia Mysłowic. Cross, jak co roku, rozpoczyna wiosenne biegi przełajowe. Zawodnicy rywalizowali na dystansach od 1km do 6km w różnych kategoriach wiekowych.
Reprezentanci LKS Pszczyna, zgodnie z wieloletnią tradycją, plasują się na czołowych pozycjach.
I tak było w tym roku:
Wiktoria Prządka zwyciężyła w biegu na 2km juniorek młodszych. O rok młodsza Sabina Głąbek uplasowała się na 9 pozycji.
Pecha miał Jakub Machulec. W biegu na 2km młodzików, po kolizji z innym zawodnikiem od ok. 150m po starcie aż do mety biegł w jednym bucie. Kuba stracił kiladziesiąt sekund chcąc niestety bezskutecznie włożyć "kolca", stąd zniwelowanie straty do najlepszych zawodników nie pozwoliło na walkę o pierwszą "trójkę".
Kuba zajął ostatecznie 4 miejsce - i tak w tej sytuacji bardzo dobre.
Debiutujący w naszych barwach i na trasach przełajowych Bartosz Skura zajął 8 miejsce w biegu juniorów na dystansie 4 km.
Zdjęcia wykorzystano z galerii Organizatora - klubu Chromik Mysłowice.

autor: LKS Pszczyna, dodano: 2020-03-10 14:01:30