Wiktoria Prządka Mistrzynią Polski U18
Podczas odbywających się w dniach 14-16 lutego br. w Toruniu Halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20 świetnie spisała się Wiktoria Prządka zdobywając złoty medal w biegu na 600m.
Nasza mistrzyni Polski Młodziczek w biegu na 1000m z 2018 roku, doskonale poradziła sobie z krótszym dystansem 600m. Zwyciężyła w biegu eliminacyjnym prowadząc od startu do mety, uzyskując wynik 1:35,13 będący jej rekordem życiowym. Dało to kwalifikację do finału A.
Druga z naszych reprezentantek Sabina Głąbek wynikiem 1:38,92 ( rekord życiowy) zakwalifikowała się do finału B, w którym zajęła trzecie miejsce uzyskując 1:39,38.
Bieg finałowy dostarczył nam dużo emocji. Choć taktyka była zgoła inna, Wiktoria zadecydowała inaczej czując, że może wygrać niezależnie od tego jaki będzie scenariusz biegu.W trakcie wolnego biegu, ostatecznie odparła  atak swojej rywalki Martyny Guzowskiej  pewnie zwyciężając.
Złoty medal Wiktorii jest  jej drugim medalem Mistrzostw Polski a 47 ( 19 złotych, 18 srebrnych i 10 brązowych) zdobytych przez zawodników LKS Pszczyna od 2009 roku. Wiktoria powtórzyła sukces Kasi Gawlak z 2013 roku, która również była mistrzynią Polski U18 na tym dystansie.

autor: LKS Pszczyna, dodano: 2020-02-17 10:59:44