Jakub Machulec zwycięzcą Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików

W sobotę 7 września 2019 roku w Opolu odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików ( województwo śląskie i oploskie)

Zdobyliśmy dwa medale: ten najcenniejszy - złoty Jakuba Machulca w biegu na 1000m oraz brązowy Sabiny Głąbek w biegu na 600m.

Kuba świetnie rozegrał bieg i dwustumetrowym finiszem zapewnił sobie zwycięstwo oraz rekord życiowy na koronnym dystansie 1000m - 2:44,15. Ubiegłoroczna zwyciężczyni Mistrzostw Wojewódzkich w biegu na 600m dziewcząt Sabina Głąbek zajęła w tym roku trzecie miejsce z wynikiem 1:40,00. Startujące w biegu na 100m Sabrina Munari i Oliwia Gaża uzyskały odpowiednio następujące wyniki: Sabrina 13,60 i Oliwia 14,30.

Przed Sabiną i Kubą start na Małym Memoriale Kamili Skolimowskiej, który odbędzie się w sobotę 14 września w Chorzowie. Tydzień później 21-22 września w Tarnowie odbędą się Mistrzostwa Polski Młodzików, na których LKS PSZCZYNA reprezentować będą Jakub Machulec w biegu na 1000m oraz Sabina Głąbek w biegu na 600m.

autor: LKS Pszczyna, dodano: 2019-09-10 14:00:34