LKS Pszczyna - Lekkoatletyczny Klub Sportowy

Ludowy Klub Sportowy w Pszczynie

Pszczyna Iskra

Marzanna Helbik

LKS Pszczyna Marzena Helbik LKS Pszczyna Marzena Helbik LKS Pszczyna Marzena Helbik LKS Pszczyna Marzena Helbik
LKS Pszczyna Marzena Helbik LKS Pszczyna Marzena Helbik LKS Pszczyna Marzena Helbik LKS Pszczyna Marzena Helbik
LKS Pszczyna Marzena Helbik LKS Pszczyna Marzena Helbik LKS Pszczyna Marzena Helbik LKS Pszczyna Marzena Helbik
Świetne występy Elizy Megger i Sylwii Indeki na Mistrzostwach Europy U23 w Gavle
LKS Pszczyna
Podczas rozgrywanych w dniach 11- 14 lipca 2019 roku w szwedzkim Gavle na stadionie im. Gundera Hagga Mistrzostw Europy U23, świetnie spisały się zawodniczki LKS Pszczyna Eliza Megger i Sylwia Indeka.

Eliza Megger- 1500m
Bieg finałowy na dystansie 1500m kobiet odbył się w niedzielę 14 lipca, do którego Eliza zakwalifikowała się zajmując trzecie miejsce w biegu eliminacyjnym (12 lipca). Po pasjonującym finiszu uzyskała  wynik 4:30,54 ( zasady kwalifikacji do finału: 4 pierwsze zawodniczki z serii plus 4 najlepsze czasy).
Bieg finałowy odbył się ostatniego dnia mistrzostw. Tak jak przypuszczałyśmy bieg był wolny i Eliza biegnąc na czele stawki miała możliwość kontrolowania poczynań przeciwniczek. Ostatnie 500m było wykonane przez Elizę w iście sprinterskim tempie - ok. 1:18,0 ale trzy dziewczyny były szybsze, stąd miejsce tuż za podium.
Eliza zajęła 4 miejsce w biegu  z wynikiem 4:25,12. Zwyciężyła w czasie 4:23,81 Brytyjka Jemma Reekie.

Sylwia Indeka - 5000m
Bieg finałowy na dystansie 5000m odbył się w ostatni dzień mistrzostw. Ten niełatwy dla zawodnika czas oczekiwania na start, podczas gdy pozostali zmagają się w swoich konkurencjach, Sylwia zniosła bardzo dobrze.
Niesiona wspaniałym biegiem Elizy Megger oraz złotym medalem Mateusza Borkowskiego w biegu na 800m, rozpoczęła bieg w mistrzowskim tempie. "Po drodze" na 3000m uzyskała czas lepszy od jej rekordu życiowego na tym dystansie. Tu nastąpił kryzys: Sylwia  kilometr między  3km a 4km przebiegła ponad 10 sekund wolniej niż zakładałyśmy. Jednak gdy pokonała, żeby nie napisać - przemęczyła problemy żołądkowe, to ostatni kilometr pokonała w czasie ok. 3:06 kończąc dystans w rekordowym czasie 15:57,86.
Złoty medal zdobyła Dunka Anna Emilie Moller, która również zwyciężyła na dystansie 3000m pprz.
Świetny czas - życiówka poprawiona o ponad 20 sekund, mistrzowska klasa oraz 8 punktowane miejsce znalazły uznanie w komentujących mistrzostwa mediach!

Wypowiedź Elizy:
Dla mnie Młodziezowe Mistrzostwa są już historią. Wywalczyłam na nich 4 miejsce na dystansie 1500m. Nie bez przyczyny określa się je jako "pechowe", bo podium jest tak blisko a jednocześnie tak daleko. Jednak w moim przypadku ta lokata jest przeogromnym szczęściem i zaskoczeniem.
Pojechałam do Szwecji bez większych perspektyw, a wyjechałam jako czwarta zawodniczka w Europie, będąc pierwszy rok w tej kategorii wiekowej. Nie znajduję słów, którymi mogłabym opisać to co czuję!!!
Przypominam sobie te wszystkie gorsze chwile, przez które trzeba było przejść aby być w tym miejscu, w którym teraz jestem. I wiem jedno, bez tego ten sukces nie smakowałby tak bardzo! Jak mawia mój tata:"małą łyżeczką do celu" - tak też zamierzam!!!
Dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierali i trzymali za mnie za mnie kciuki!
Nigdy nie spodziewałabym się, że mam wokół siebie tak dobrych ludzi.
Szczególnie jednak dziękuję mojej wspaniałej trenerce Marzannie Helbik, ukochanej przyjaciółce Sylwii Indece i mojej Rodzinie. Uświadomiłam sobie wiele spraw i teraz mam ochotę pracować jeszcze mocniej!

Wypowiedź Sylwii:
Nasuwają się tylko dwa słowa opisujące Mistrzostwa Europy: świetna współpraca! Począwszy od treningów na zawodach kończąc. Jesteśmy zgraną ekipą wraz z trenerami, która zawsze się motywuje i wspiera. Dla mnie jest to najważniejsze w sporcie jak i w życiu. Dzięki temu udało się nam osiągnąć tak świetne wyniki, a w przypadku porażki poradzenie sobie z nią.
Co do zawodów: myślę, że mam większe predyspozycje do biegania dłuższych dystasów. Lepiej się na nich czuję. Ale wciąż chcę startować na krótszych dystansach by nie stracić na szybkości!autor: LKS Pszczyna, dodano: 2019-07-17 10:36:37
Zdjęcia i opracowanie:
Jacek Dmyterko
Śląski Związek Lekkiej Atletyki
LKS Pszczyna
Polski Związek Lekkiej Atletyki
LKS Pszczyna
Ludowe Zespoły Sportowe
LKS Pszczyna
Gmina Pszczyna
LKS Pszczyna
Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu
w Pszczynie
LKS Pszczyna
Województwo Śląskie
LKS Pszczyna
Ministerstwo Sportu
i Turystyki
LKS Pszczyna
Copyright by LKS Pszczyna