LKS Pszczyna - Lekkoatletyczny Klub Sportowy

Ludowy Klub Sportowy w Pszczynie

Pszczyna Iskra

Marzanna Helbik

LKS Pszczyna Marzena Helbik LKS Pszczyna Marzena Helbik LKS Pszczyna Marzena Helbik LKS Pszczyna Marzena Helbik
LKS Pszczyna Marzena Helbik LKS Pszczyna Marzena Helbik LKS Pszczyna Marzena Helbik LKS Pszczyna Marzena Helbik
LKS Pszczyna Marzena Helbik LKS Pszczyna Marzena Helbik LKS Pszczyna Marzena Helbik LKS Pszczyna Marzena Helbik
Mistrzowski doublet
LKS Pszczyna
Podczas rozgrywanych w Lublinie w dniach 29 - 30 czerwca 2019 roku 36. PZLA Młodzieżowych Mistrzostw Polski nasze reprezentantki: Eliza Megger i Sylwia Indeka zajęły odpowiednio I i II miejsce w biegu na 1500m. Swoją postawą i świetną współpracą na dystansie udowodniły doskonałą dyspozycję zdobywając tytuły Mistrzyni - Eliza i wicemistrzyni Polski - Sylwia.
Eliza Megger w pięknym stylu i przy pasjonującym finiszu uporała się z presją faworytki zdobywając wynikiem 4:21,32, w pierwszym roku w kategorii U23, tytuł mistrzowski. Gdy do tego dodamy wynik, który uprawnił ją do startu na Mistrzostwach Europy a uzyskany podczas Memoriału Janusza Kusocińskiego - 4:14,32, to Elizie należą się najwyższe słowa uznania.
Klasą samą w sobie jest nasza multimedalistka Sylwia Indeka. Choć  w 2019 roku położyłyśmy nacisk na dobre przygotowanie do dystansu 5000m, Sylwia doskonale poradziła sobie na dystansie 1500m zdobywając tytuł wicemistrzowski z najlepszym wynikiem w sezonie - 4:22,62.
Choć pogoda nie sprzyjała w rywalizcji na dystansach okrężnych, dziewczyny dobrze poradziły sobie z silnym wiatrem i wysoką temperaturą. BRAWO!
Wypowiedź Elizy:
Na ostatnich Młodzieżowych Mistrzostwach Polski odbywających się w Lublinie udało mi się wywalczyć złoty medal w biegu na 1500m. Jestem niezmiernie szczęśliwa i zadowolona zarówno z medalu, jak i uzyskanego wyniku. To piękne,że wraz z Sylwią zdobyłyśmy dwa najważniejsze medale na tym dystansie.
Wypowiedź Sylwii:
Nasuwa się tylko jedno słowo opisujące zawody: świetna współpraca. Począwszy od teningów na zawodach kończąc.
Wraz z trenerami jesteśmy zgraną ekipą, która się zawsze motywuje i wspiera.Dla mnie jest to najważniejsze, zarówno w sporcie jak i w życiu. Dzięki temu udało nam się osiągnąć tak świetne wyniki, a w razie porażki poradzenie sobie z nią. Co do zawodów, myślę,że mam większe predyspozycje do biegania dłuższych dystansów - lepiej się na nich czuję. Ale chcę wciąż startować na 1500m, by nie stracić szybkości....

Gwoli przypomnienia: Sylwia Indeka i Eliza Megger zakwalifikowały się do reprezentacji Polski na MISTRZOSTWA EUROPY U23, które odbędą się w szwedzkim Gavle w dniach 11-14 lipca 2019 roku. Sylwia wystąpi na dystansie 5000m zaś Eliza na 1500m.
Trzymajcie za nas kciuki.


autor: LKS Pszczyna, dodano: 2019-07-02 13:59:08
Zdjęcia i opracowanie:
Jacek Dmyterko
Śląski Związek Lekkiej Atletyki
LKS Pszczyna
Polski Związek Lekkiej Atletyki
LKS Pszczyna
Ludowe Zespoły Sportowe
LKS Pszczyna
Gmina Pszczyna
LKS Pszczyna
Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu
w Pszczynie
LKS Pszczyna
Województwo Śląskie
LKS Pszczyna
Ministerstwo Sportu
i Turystyki
LKS Pszczyna
Copyright by LKS Pszczyna