Mistrzowski doublet
Podczas rozgrywanych w Lublinie w dniach 29 - 30 czerwca 2019 roku 36. PZLA Młodzieżowych Mistrzostw Polski nasze reprezentantki: Eliza Megger i Sylwia Indeka zajęły odpowiednio I i II miejsce w biegu na 1500m. Swoją postawą i świetną współpracą na dystansie udowodniły doskonałą dyspozycję zdobywając tytuły Mistrzyni - Eliza i wicemistrzyni Polski - Sylwia.
Eliza Megger w pięknym stylu i przy pasjonującym finiszu uporała się z presją faworytki zdobywając wynikiem 4:21,32, w pierwszym roku w kategorii U23, tytuł mistrzowski. Gdy do tego dodamy wynik, który uprawnił ją do startu na Mistrzostwach Europy a uzyskany podczas Memoriału Janusza Kusocińskiego - 4:14,32, to Elizie należą się najwyższe słowa uznania.
Klasą samą w sobie jest nasza multimedalistka Sylwia Indeka. Choć  w 2019 roku położyłyśmy nacisk na dobre przygotowanie do dystansu 5000m, Sylwia doskonale poradziła sobie na dystansie 1500m zdobywając tytuł wicemistrzowski z najlepszym wynikiem w sezonie - 4:22,62.
Choć pogoda nie sprzyjała w rywalizcji na dystansach okrężnych, dziewczyny dobrze poradziły sobie z silnym wiatrem i wysoką temperaturą. BRAWO!
Wypowiedź Elizy:
Na ostatnich Młodzieżowych Mistrzostwach Polski odbywających się w Lublinie udało mi się wywalczyć złoty medal w biegu na 1500m. Jestem niezmiernie szczęśliwa i zadowolona zarówno z medalu, jak i uzyskanego wyniku. To piękne,że wraz z Sylwią zdobyłyśmy dwa najważniejsze medale na tym dystansie.
Wypowiedź Sylwii:
Nasuwa się tylko jedno słowo opisujące zawody: świetna współpraca. Począwszy od teningów na zawodach kończąc.
Wraz z trenerami jesteśmy zgraną ekipą, która się zawsze motywuje i wspiera.Dla mnie jest to najważniejsze, zarówno w sporcie jak i w życiu. Dzięki temu udało nam się osiągnąć tak świetne wyniki, a w razie porażki poradzenie sobie z nią. Co do zawodów, myślę,że mam większe predyspozycje do biegania dłuższych dystansów - lepiej się na nich czuję. Ale chcę wciąż startować na 1500m, by nie stracić szybkości....

Gwoli przypomnienia: Sylwia Indeka i Eliza Megger zakwalifikowały się do reprezentacji Polski na MISTRZOSTWA EUROPY U23, które odbędą się w szwedzkim Gavle w dniach 11-14 lipca 2019 roku. Sylwia wystąpi na dystansie 5000m zaś Eliza na 1500m.
Trzymajcie za nas kciuki.

autor: LKS Pszczyna, dodano: 2019-07-02 13:59:08