Sylwia Indeka Akademicką Mistrzynią Polski
Ponad 3000 studentów rywalizowało 24-26 maja 2019 roku w Łodzi podczas Akademickich Mistrzostw Polski. Naszym akcentem był złoty medal Sylwii Indeki w biegu na 1500m z czasem 4:24,25. Zarówno zwycięstwo jak i uzyskany wynik zasługują na słowa uznania, biorąc po uwagę fakt, że Sylwia niespełna tydzień temu startowała w Mistrzostwach Polski w biegu na 5000m wygrywając i uzyskując kwalifikację na Mistrzostwa Europy.
Jej postawa jako studentki AWF w Katowicach przyczyniła się do zajęcia przez uczelnię trzeciego miejsca w kategorii kobiet.
Klasyfikacja drużynowa:
Kobiety – 1. AWF Kraków 869 pkt (przed rokiem – 1 miejsce), 2. UW Warszawa 787 (2. ’18), 3. AWF Katowice 635 (6. ’18)

autor: LKS Pszczyna, dodano: 2019-05-27 09:26:40