LKS Pszczyna - Lekkoatletyczny Klub Sportowy

Ludowy Klub Sportowy w Pszczynie

Pszczyna Iskra

Marzanna Helbik

LKS Pszczyna Marzena Helbik LKS Pszczyna Marzena Helbik LKS Pszczyna Marzena Helbik LKS Pszczyna Marzena Helbik
LKS Pszczyna Marzena Helbik LKS Pszczyna Marzena Helbik LKS Pszczyna Marzena Helbik LKS Pszczyna Marzena Helbik
LKS Pszczyna Marzena Helbik LKS Pszczyna Marzena Helbik LKS Pszczyna Marzena Helbik LKS Pszczyna Marzena Helbik
Akademickie Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych
LKS Pszczyna
Ponad 600 zawodniczek i zawodników z 60 uczelni z całego kraju wzięło udział w Akademickich Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych, które odbyły się w sobotę - 13 kwietnia w Supraślu.

Corocznie organizowane mistrzostwa na trwałe wpisały się do kalendarza imprez lekkoatletycznych gromadząc na starcie czołówkę biegaczy z całej Polski.

Zawody zostały rozegrane na szlakach rekreacyjno-sportowych Uroczyska Glinki części Puszczy Knyszyńskiej, położonej na skraju Supraśla, na której odbywają się m.in. Bieg Hubala oraz imprezy związane z narciarstwem biegowym.

Niezwkłym sukcesem zakończyły się zmagania kobiet na dystansie 3 km: Eliza Megger została mistrzynią a Sylwia Indeka wicemistrzynią Akademickich Mistrzostw Polski ( obie LKS Pszczyna). Eliza reprezentuje uczelnię Uniwersytet Śląski a Sylwia AWF Katowice. Trzecie miejsce zajęła reprezentantka Podlasia Białystok Katarzyna Rutkowska. Kolejna zawodniczka LKS Pszczyna Katarzyna Gawlak - reprezentantka Politechniki Śląskiej w kasyfikacji ogólnej zajęła 10 miejsce, a w kategorii uczelni technicznych drugie miejsce.

Wypowiedzi Elizy, Sylwii i Kasi:

Eliza Megger: Minione Akademickie Mistrzostwa Polski zapamiętam jako niezwykle szczęśliwe i owocne. Wraz z Sylwią walczyłyśmy na dystansie 3km gdzie zgarnęłyśmy kolejno złoto i srebro. Bieg był bardzo mocny i zacięty. Ostatecznie 700m do mety wyszłam na prowadzenie i tak udało mi się dobiec do końca. To moje pierwsze zawody akademickie, dlatego też bardzo się cieszę z uzyskanej lokaty.

Sylwia Indeka: Przełaje nie są moją mocną stroną. Lubię biegać równym, stałym tempem. Ucieszyłam się, że trasa biegu wiedzie leśnymi ścieżkami a podłożem jest twardy grunt, czyli to co lubię najbardziej. W biegu na 3km startowało ponad 200 zawodniczek, więc postanowiłam mocno ruszyć i wysunąć się na prowadzenie, by nie dać się zamknąć w grupie i uniknąć przepychanek. Chciałam dać z siebie wszystko, więc nie bałam się nadawać tempa.Ostatecznie przegrałam z moją przyjaciółką - koleżanką klubową Elizą. Nie byłam w stanie się jej "przytrzymać", Eliza jest bardzo energiczna..                                     Cieszę się z naszego wspólnego zwycięstwa!!!

Katarzyna Gawlak: W kategrorii uczelni technicznych byłam druga. Jestem zaskoczona i bardzo się cieszę!!!


autor: LKS Pszczyna, dodano: 2019-04-15 07:49:25
Zdjęcia i opracowanie:
Jacek Dmyterko
Śląski Związek Lekkiej Atletyki
LKS Pszczyna
Polski Związek Lekkiej Atletyki
LKS Pszczyna
Ludowe Zespoły Sportowe
LKS Pszczyna
Gmina Pszczyna
LKS Pszczyna
Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu
w Pszczynie
LKS Pszczyna
Województwo Śląskie
LKS Pszczyna
Ministerstwo Sportu
i Turystyki
LKS Pszczyna
Copyright by LKS Pszczyna