Imię WIKTORIA zobowiązuje!!!!!!!!!!!!!!
WIKTORIA PRZĄDKA MISTRZYNIĄ POLSKI U16 w biegu na 1000m!!!!!!!!
Świetny, odważny i zdeterminowany chęcią zwycięstwa bieg Wiktorii zaowocował tytułem mistrzowskim, na który w pełni zasłużyła.

Podczas Mistrzostw Polski U16 rozgrywanych w dniach 22-23 września 2018 roku w Bełchatowie startująca w biegu na 1000m Wiktoria Prządka ( LKS Pszczyna ) zwyciężyła  ustanawiając rekord życiowy wynikiem 3:04,15.
Rywalizacja odbywała się w trzech seriach na czas ustawionych według rankingu rekordów życiowych zawodniczek. W pierwszej serii startowały dziewczęta z najlepszymi wynikami uzyskanymi w tym sezonie. Nasza Wiktoria, w swojej krótkiej karierze, startowała tylko raz na 1000m  w Makroregionalnych Mistrzostwach Młodzików w Bielsku Białej 8 września br. uzyskując wynik 3:11,  daleko odbiegający od jej możliwości. Jednak zwycięstwo na liderką tabel Alicją Wójcik upewniło nas w przekonaniu o dobrym występie na Mistrzostwach Polski. Pomimo, że odległy czas w tabelach nie predysponował Wiktorię do tego, by startowała w nasilniejszej serii, podjęła samotną "walkę" o jak najlepszy czas i zwycięstwo w trzeciej teoretycznej najsłabszej serii.
I tak się stało!
Choć niska temperatura i silny wiatr nie pomagał samotnie biegnącej Wiktorii, sięgnęła po najwyższy laur!
Wiktoria dzięki swojej postawie stała się nieoficjalna bohaterką mistrzostw, co dla mnie trenerki, dla naszego klubu oraz miasta, którego nazwa brzmiała niejednokrotnie w głośnikach jest ogromnym powodem do dumy!!!

W mistrzostwach brały udział również Sabina Głąbek i Zuzanna Pala, startujące pierwszy rok w kategorii U16. Dziewczęta dobrze poradziły sobie ze stresem związanym z udziałem w  mistrzostwach uzyskując odpowiednio 1:41,14 (Sabina - 12 miejsce) oraz 1:44,90 (Zuzia - 23 miejsce).

autor: LKS Pszczyna, dodano: 2018-09-24 11:46:28