Wiktoria i Sabina zwyciężczyniami Makroregionalnych Mistrzostw Młodzików
W sobotę 8 września br. podczas Makroregionalnych Mistrzostw Młodzików, które odbyły się w Bielsku Białej doskonale spisały się nasze reprezentantki zdobywając 2 złote medale.
Wiktoria Prządka zwyciężyła po pasjonującym finiszu w biegu na 1000m. Choć wynik 3:11, 63 daleko odbiega od możliwości zawodniczki, to zwycięstwo nad Alicją Wójcik ( MKS MOS Bytom), która legitymuje się najlepszym wynikiem w Polsce na tym dystansie, daje nadzieję na uzyskanie lepszego rezultatu na Mistrzostwach Polski.
Kolejnym świetnym biegiem i jeszcze lepszym finiszem popisała się druga z naszych reprezentantek Sabina Głąbek, która zwyciężyła w biegu na 600m z rekordem życiowym 1:41,02.
Piąte miejsca w w/w biegach zajęły odpowiednio:
Gabrysia Gawrońska  (1000m) - 3:16,99 rekord życiowy
Zuzanna Pala (600m) - 1:43,94
W biegu na 100m Kinga Fiedeń zajęła 9 miejsce z wynikiem 13,52.
Przed zawodniczkami start na Mistrzostwach Polski Młodzików w dniach 22-23 września 2018 roku w Bełhatowie.

autor: LKS Pszczyna, dodano: 2018-09-10 11:48:03