LKS Pszczyna - Lekkoatletyczny Klub Sportowy

Ludowy Klub Sportowy w Pszczynie

Pszczyna Iskra

Marzanna Helbik

LKS Pszczyna Marzena Helbik LKS Pszczyna Marzena Helbik LKS Pszczyna Marzena Helbik LKS Pszczyna Marzena Helbik
LKS Pszczyna Marzena Helbik LKS Pszczyna Marzena Helbik LKS Pszczyna Marzena Helbik LKS Pszczyna Marzena Helbik
LKS Pszczyna Marzena Helbik LKS Pszczyna Marzena Helbik LKS Pszczyna Marzena Helbik LKS Pszczyna Marzena Helbik
Sylwia Indeka dwukrotną wicemistrzynią Polski U23
LKS Pszczyna
Podczas odbywających się w dniach 30 czerwca - 1 lipca 2018 roku w Sieradzu PZLA Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U23, Sylwia Indeka sięgnęła po dwa tytuły wicemistrzyni Polski.
Nasz klub reprezentowali Sylwia Indeka i Natan Fiedeń.
Jak dla Sylwii zawody były udane, tak dla Natana trochę pechowe. Start na koronnym dystasie 200m na pierwszym torze i w dodatku przy silnym przeciwnym wietrze, skutecznie pogrzebały szanse na dobry rezultat i miejsce.
(22,34 - 10 miejsce).
Sylwia startowała w biegach na 1500m i 5000m.
W biegu na 1500m Sylwia była o krok od zwycięstwa. Jednak po błędzie taktycznym musiała uznać wyższość  Weroniki Lizakowskiej ( KUKS Remus Kościerzyna), która na przysłowiowych kratach wyprzedziła Sylwię o 0,03 sekundy. Sylwia uzyskała najlepszy wynik w tym roku 4:21,02, natomiast Weronika rekord życiowy 4:20,99. Trzecia na mecie w biegu na 1500m Aleksandra Hołda (AZS AWF Warszawa) zwyciężyła w następnym dniu mistrzostw w biegu na 5000m, w którym debiutowała nasza reprezentantka. Bieg do 3 km rozgrywany był w spokojnym tempie. Gdy Ola Hołda- liderka tabel, przyspieszyła na ostatnich dwóch kilometrach, Sylwia nie mając doświadczenia na tym dystansie, a też nie będąc pewna swoich możliwości, nieco została za prowadzącymi. Jednak gdy do mety zostało 250m Sylwia zdecydowała się na długi finisz i  z czwartej pozycji przesunęła się na drugie miejsce mocno zbliżając się do zwyciężczyni biegu. Sylwia uzyskała, jak na debiut, zupełnie przyzwoity wynik 17:06,68.
Dwa srebrne medale zdobyte na Mistrzostwach Polski to ogromny sukces, biorąc pod uwagę fakt z jakimi problemami zdrowotnymi borykała się Sylwia w okresie przygotowawczym do sezonu. Zawodniczka, która zdobyła 12 medali Mistrzostw Polski ( 5 złotych, 6 srebrnych i 1 brązowy), będąc mistrzynią Polski Młodziczek, Juniorek Młodszych i Juniorek oraz członkinią Kadry Polski i reprezentantką kraju w zawodach rangi mistrzowskiej, zasługuje na miano "twardzielki", dla której nie ma rzeczy niemożliwych.
Dwa srebrne medale dorzucone przez Sylwię do naszego koszyka, zwiększyły jego objętość do 41 sztuk!
Cieszymy się i czekamy  pracując na kolejne...
PS.
Przed Sylwią start 7 czerwca br.w meczu międzypaństwowym U23  Słowenia- Czechy- Węgry- Polska w Krakowie i wraz z Natanem udział w PZLA Mistrzostwach Polski 20-22.07.2018 roku w Lublinie.


autor: PZL;A, dodano: 2018-07-02 11:15:03
Zdjęcia i opracowanie:
Jacek Dmyterko
Śląski Związek Lekkiej Atletyki
LKS Pszczyna
Polski Związek Lekkiej Atletyki
LKS Pszczyna
Ludowe Zespoły Sportowe
LKS Pszczyna
Gmina Pszczyna
LKS Pszczyna
Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu
w Pszczynie
LKS Pszczyna
Województwo Śląskie
LKS Pszczyna
Ministerstwo Sportu
i Turystyki
LKS Pszczyna
Copyright by LKS Pszczyna