Sylwia Indeka dwukrotną wicemistrzynią Polski U23
Podczas odbywających się w dniach 30 czerwca - 1 lipca 2018 roku w Sieradzu PZLA Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U23, Sylwia Indeka sięgnęła po dwa tytuły wicemistrzyni Polski.
Nasz klub reprezentowali Sylwia Indeka i Natan Fiedeń.
Jak dla Sylwii zawody były udane, tak dla Natana trochę pechowe. Start na koronnym dystasie 200m na pierwszym torze i w dodatku przy silnym przeciwnym wietrze, skutecznie pogrzebały szanse na dobry rezultat i miejsce.
(22,34 - 10 miejsce).
Sylwia startowała w biegach na 1500m i 5000m.
W biegu na 1500m Sylwia była o krok od zwycięstwa. Jednak po błędzie taktycznym musiała uznać wyższość  Weroniki Lizakowskiej ( KUKS Remus Kościerzyna), która na przysłowiowych kratach wyprzedziła Sylwię o 0,03 sekundy. Sylwia uzyskała najlepszy wynik w tym roku 4:21,02, natomiast Weronika rekord życiowy 4:20,99. Trzecia na mecie w biegu na 1500m Aleksandra Hołda (AZS AWF Warszawa) zwyciężyła w następnym dniu mistrzostw w biegu na 5000m, w którym debiutowała nasza reprezentantka. Bieg do 3 km rozgrywany był w spokojnym tempie. Gdy Ola Hołda- liderka tabel, przyspieszyła na ostatnich dwóch kilometrach, Sylwia nie mając doświadczenia na tym dystansie, a też nie będąc pewna swoich możliwości, nieco została za prowadzącymi. Jednak gdy do mety zostało 250m Sylwia zdecydowała się na długi finisz i  z czwartej pozycji przesunęła się na drugie miejsce mocno zbliżając się do zwyciężczyni biegu. Sylwia uzyskała, jak na debiut, zupełnie przyzwoity wynik 17:06,68.
Dwa srebrne medale zdobyte na Mistrzostwach Polski to ogromny sukces, biorąc pod uwagę fakt z jakimi problemami zdrowotnymi borykała się Sylwia w okresie przygotowawczym do sezonu. Zawodniczka, która zdobyła 12 medali Mistrzostw Polski ( 5 złotych, 6 srebrnych i 1 brązowy), będąc mistrzynią Polski Młodziczek, Juniorek Młodszych i Juniorek oraz członkinią Kadry Polski i reprezentantką kraju w zawodach rangi mistrzowskiej, zasługuje na miano "twardzielki", dla której nie ma rzeczy niemożliwych.
Dwa srebrne medale dorzucone przez Sylwię do naszego koszyka, zwiększyły jego objętość do 41 sztuk!
Cieszymy się i czekamy  pracując na kolejne...
PS.
Przed Sylwią start 7 czerwca br.w meczu międzypaństwowym U23  Słowenia- Czechy- Węgry- Polska w Krakowie i wraz z Natanem udział w PZLA Mistrzostwach Polski 20-22.07.2018 roku w Lublinie.

autor: PZL;A, dodano: 2018-07-02 11:15:03