Sylwia Indeka wicemistrzynią Polski i reprezentantką na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy
LKS Pszczyna W dniach 1-2 lipca 2017 roku w Suwałkach odbyły się 34. PZLA Mistrzostwa Polski U23. Do mistrzostw zgłoszonych zostało blisko 400 zawodników urodzonych w latach 1995,1996 i 1997 z 111 klubów. Pogoda nie rozpieszczała startujących: bardzo silny wiatr, deszcz i niska temperatura nie pomagała w uzyskiwaniu rekordowych wyników. Nie mniej jednak mistrzostwa przebiegały w duchu sportowej rywalizacji, nie tylko o medale ale i o najlepsze miejsca czy rezultaty.
Nasz klub reprezentowali: Sylwia Indeka w biegach na 1500m i 800m oraz Szymon Ostrowski w biegu na 5000m.
Młodzieżową Wicemistrzynią Polski w biegu na 1500m z wynikiem 4:23,49  została Sylwia Indeka, która prowadząc niemal cały dystans, zmagając  się z silnym wiatrem, uległa Martynie Galant z AZS Poznań.
Doskonały występ zanotował Szymon Ostrzowski, który zajął 8 miejsce w biegu na 5000m z rekordem życiowym 15:06,98.
Szczególnie miłą informacją, która zosała przekazana na zakończenie mistrzostw było powołanie Sylwii Indeki w skład 64-osobowej reprezentacji Polski na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, które odbędą się w Bydgoszczy w dniach 13-16 lipca 2017 roku.
Przed mistrzostwami zawodnicy przebywają na zgrupowaniu w Spale, skąd 11 lipca 2017 roku udadzą się do bydgoskiego ośrodka "Zawisza".
Z " naszej" grupy kadrowej w mistrzostwach udział wezmą 3 zawodniczki: Aneta Konieczek i Patrycja Kapała w biegu przeszkodowym ( 3000mpprz) - eliminacje w czwartek 13 lipca oraz Sylwia Indeka w biegu na 1500m - bieg eliminacyjny w piątek 14 lipca 2017, godzina 11:20.
Trzymamy kciuki !!!

autor: LKS Pszczyna, dodano: 2017-07-04 12:32:33
Sponsor Generalny Grupa Kapitałowa Wonam S.A.