Drugie miejsca Sylwii i Szymona w Gdańsku
LKS Pszczyna Sylwia Indeka i Szymon Ostrowski zajęli drugie miejsca w biegach na 3000m podczas Memoriału Żylewicza, który odbył się 14 czerwca 2017 roku w Gdańsku.
Warunki pogodowe nie były ciekawe dla biegaczy. Silny wiatr przeszkadzał zawodnikom, szczególnie takim jak Sylwia, która prowdziła przez większość dystansu. Niestety na końcowych metrach musiała uznać wyższość młodszej koleżanki z kadry Beaty Topki, która zwyciężając poprawiła swój dotychczasowy rekord życiowy. Sylwia startując na dystasie 3000m po raz pierwszy w życiu uzyskała wynik 9:34,89.
W biegu na 3000m mężczyzn drugie miejsce zajął Szymon Ostrowski z wynikiem 8:40,82.
Oboje przygotowuja się do startu w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, które odbędą się 1-2 lipca 2017 roku w Suwałkach.
Przed mistrzostwami, w sobotę 24 czerwca,  Szymon startuje w biegu na 1500m w Krakowie, zaś Sylwia walczy o uzyskanie minimum na MMEuropy w Watford.

autor: LKS Pszczyna, dodano: 2017-06-22 14:29:11
Sponsor Generalny Grupa Kapitałowa Wonam S.A.