LKS Pszczyna - Lekkoatletyczny Klub Sportowy

Ludowy Klub Sportowy w Pszczynie

Pszczyna Iskra

Marzanna Helbik

LKS Pszczyna Marzena Helbik LKS Pszczyna Marzena Helbik LKS Pszczyna Marzena Helbik LKS Pszczyna Marzena Helbik
LKS Pszczyna Marzena Helbik LKS Pszczyna Marzena Helbik LKS Pszczyna Marzena Helbik LKS Pszczyna Marzena Helbik
LKS Pszczyna Marzena Helbik LKS Pszczyna Marzena Helbik LKS Pszczyna Marzena Helbik LKS Pszczyna Marzena Helbik
LKS PSZCZYNA najlepszym klubem w powiecie pszczyńskim
LKS Pszczyna

Podczas podsumowania sezonu 2016 z młodszej grupie LKS Pszczyna zostało nagrodzonych 18 zawodników, którzy regularnie uczęszczają na treningi. Treningi tej grupy odbywają się 3 razy w tygodniu w formie gier i zabaw z elementami lekkiej atletyki. Specjalną nagrodę za wysoką frekwencję otrzymała Sabina Głąbek oraz Paweł Pojda. Gratulujemy wszystkim! J

Zakończenie sezonu 2016 - LKS PSZCZYNA

Przełom każdego roku, to czas plebiscytów na najlepszych czy najpopularniejszych sportowców i podsumowań rocznych dokonań przez kluby oraz związki sportowe w całym kraju.

Zgodnie z 16-letnią tradycją prowadzimy w klubie lekkoatletycznym – LKS Pszczyna podsumowanie rocznej pracy zawodników. Wspominamy nie tylko chwile wielkich sukcesów, ale i porażki, niezrealizowane zamierzenia, które dotknęły na różnym etapie sportowej przygody niemal każdego z zawodników.

Rok 2016 był szczególnym rokiem:

1. Zdobyliśmy rekordową liczbę 112 pkt w krajowym współzawodnictwie sportowym młodzieży do 23 lat*, co czyni nasz klub najlepszym od wielu lat w powiecie pszczyńskim.

*system klasyfikacji sportowej w kategoriach wiekowych: młodzik, junior młodszy, junior i młodzieżowiec zwany Systemem Sportu Młodzieżowego, funkcjonujący w Polsce od wielu latma na celu przeprowadzenie corocznej analizy współzawodnictwa i oceny pracy w poszczególnych sportach, klubach, gminach, powiatach i województwach wg następującej punktacji za najwyższe osiągnięcie dla poszczególnych kategorii wiekowych ( tu: lekkoatletyka):

1.Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików (MMM) – I miejsce – 3 pkt

2.Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych (OOM-MPJm) – 1 miejsce – 7 pkt ,

3.Mistrzostw Polski Juniorów (MPJ) – 1 miejsce 15 pkt,

4.Młodzieżowych Mistrzostw Polski (MMP) – 1 miejsce 25 pkt

Największe wrażenie robią zdobyte medale i tytuły Mistrzyni Polski:

Sylwii Indeki w biegu na 1500m podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów w Spale orazw biegu przełajowym na dystansie 2km juniorek podczas Przełajowych Mistrzostw Polski w Żaganiu

Srebrny medal Eweliny Gawlakw biegu na 3000m przez przeszkody podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Jeleniej Górze

Srebrny medal Natana Fiedenia w biegu na 400m podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów w Spale

oraz

Srebrny medal Łukasza Jatczakaw biegu na 3000m podczas Przełajowych Mistrzostw Polski Juniorów w Żaganiu

Tytuł najlepszego zawodnika podzieliło czworo medalistów Mistrzostw Polski:

NAJLEPSZY ZAWODNIK: SYLWIA INDEKA i EWELINA GAWLAK

WYRÓŻNIENIE: NATAN FIEDEŃ i ŁUKASZ JATCZAK

Podczas podsumowania sezonu 2016 z młodszej grupie LKS Pszczyna zostało nagrodzonych 18 zawodników, którzy regularnie uczęszczają na treningi. Treningi tej grupy odbywają się 3 razy w tygodniu w formie gier i zabaw z elementami lekkiej atletyki. Specjalną nagrodę za wysoką frekwencję otrzymała Sabina Głąbek oraz Paweł Pojda. Gratulujemy wszystkim!

WSPÓŁZAWODNICTWO SPORTOWE MŁODZIEŻY za 2016 ROK

wg KRAJOWEJ FEDERACJI SPORTU

LKS PSZCZYNA 112 pkt. miejsce w Polsce (299)

GMINA PSZCZYNA 225 pkt. miejsce w Polsce (88)

POWIAT PSZCZYŃSKI 261,34 pkt. miejsce w Polsce ( 101)

1 miejsce – Zawisza Bydgoszcz – 1 919,26 ( wszystkie dyscypliny)

2 miejsce - AZS AWF Warszawa – 1 673,83 pkt

3 miejsce – WKS Śląsk Wrocław – 1464,93 pkt


Punktacja województw:

1. mazowieckie – 12 569 pkt.

2. śląskie – 11 049 pkt.

3. Wielkopolskie - 10 641 pkt.


Kluby lekkoatletyczne na Śląsku:

1. MKS MOS Płomień Sosnowiec do uzupełnienia

2. MKS SMS Victoria Racibórz do uzupełnienia

3. CKS Budowlani Częstochowa do uzupełnienia

4. LKS Pszczyna 112 pkt


Punktacja na przestrzeni lat 2009 - 2016:

2009 – 31 pkt. 1032 miejsce

2010 – 50 pkt. 720 miejsce

2011 – 54 pkt. 681 miejsce

2012 – 71 pkt. 494 miejsce

2013 – 100 pkt. 329 miejsce

2014 – 97 pkt.

2015 – 85 pkt. 383 miejsce

2016 – 112 pkt. 299 miejsce

LKS PSZCZYNA - zdobycze punktowe zawodników

1. GAWLAK EWELINA          37

2. INDEKA SYLWIA             24

3. FIEDEŃ NATAN               10

4. JATCZAK ŁUKASZ           10

5. OSTROWSKI SZYMON      8

6. GAWLAK KATARZYNA       8

7. KOBIÓR KLAUDIA            7

8. KORNY KAROLINA           6

9. ZIENTEK MARTYNA          2

KLASY SPORTOWE ZAWODNIKÓW LKS PSZCZYNA - 2016

I KLASA

1. GAWLAK EWELINA

2. INDEKA SYLWIA

3. FIEDEŃ NATAN

II KLASA

1. KOBIÓR KLAUDIA

2. KOTWASIŃSKA MARTA

3. OSTROWSKI SZYMON

4. GAWLAK KATARZYNA

5. KORNY KAROLINA

III KLASA

1. JATCZAK ŁUKASZ

2. KOCZAR KRZYSZTOF

3. ZIENTEK MARTYNA


MEDALIŚCI MISTRZOSTW POLSKI SENIORÓW, MŁODZIEŻOWCÓW, JUNIORÓW, JUNIORÓW MŁODSZYCH i MŁODZIKÓW

od 2010 do dziś

Medal

Imię i nazwisko

Konkuren-

cja

Wynik

Data

Miejsce

Zawody

złoty

juniorka

1 w historii złoty medal

Karolina Baczyńska (’92)

1500m

4:44,87

2012

Spała

HMP Jun.

i Jun.Mł.

złoty

junior

chwilę później

Błażej Helbik (’93)

60m

6,87

2012

Spała

HMP Jun.

i Jun.Mł.

złoty

juniorka

Natalia Wiera (’95)

BP 2km

-

2012

Szczecin

MP Juniorów

w BP

złoty

juniorka

Natalia Wiera (’95)

1500m

4:32,26

25-27.01

2013

Spała

HMP Jun.

i Jun.Mł.

złoty

juniorka mł.

Natalia Wiera (’95)

BP 2km

-

2013

Bydgoszcz

MP Juniorów

w BP

złoty

juniorka

Natalia Wiera (’95)

800m

2:10,36

3-5.07

2013

Kraków

MPolski Juniorów

złoty

młodziczka

Sylwia Indeka (’97)

1000m

2:58,33

2012

Słubice

MP Młodzików

złoty

juniorka młodsza

Sylwia Indeka (’97)

1500m

2:33,81

2014

Wrocław

OOM 2014

złoty

juniorka

Sylwia Indeka (’97)

1500m

2:27,70

27-29.06

2015

Biała Podlaska

MPolski Juniorów

złoty

juniorka młodsza

Katarzyna Gawlak (’96)

600m

1:35,79


Spała

HMP Jun.

i Jun.Mł.

złoty

juniorka młodsza

Katarzyna Gawlak (’96)

800m

2:16,23

26-28.07

2013

Łódź

OOM 2013

złoty

junior młodszy

Natan Fiedeń (’98)

400m

48,06

5- 7.08

2015

Łódź

OOM 2015

złoty

juniorka

Sylwia Indeka(‘97)

1500m

4:24.40

13-15.02.

2016

Spała

HMP

złoty

juniorka

Sylwia Indeka(’97)

2000m

26.03.

2016

Żagań

PMP

srebrny

juniorka młodsza

Joanna Helbik (’93)

200m

25,60

25.01

2009

Spała

HMP Jun. Mł.

srebrny

juniorka młodsza

Joanna Helbik (’93)

200m

26,00

2010

Spała

HMP Jun. Mł.

srebrny

młodziczka

Anna Szymańska (’94)

skok

w dal

5,35m


Zamość

MPolski Młodzików

srebrny

juniorka młodsza

Natalia Wiera (’95)

800m

2:10,59

2012

Kraków

OOM

srebrny

juniorka młodsza

Natalia Wiera (’95)

1000m

2:58,33

2012

Spała

HMP Jun.

i Jun.Mł.

srebrny

juniorka

Natalia Wiera (’95)

1500m

4:41,81

2013

Kraków

MPolski Juniorów

srebrny

juniorka młodsza

Sylwia Indeka (’97)

BP 2km

-

2013

Kwidzyń

OOM w BP

srebrny

juniorka młodsza

Sylwia Indeka (’97)

1500m

4:42,08

13-15.07.

2015

Łódź

OOM 2013

srebrny

juniorka

Sylwia Indeka (’97)

1500m

4:29,54

13-15.02.

2015

Toruń

HMP Jun.

i Jun.Mł.

srebrny

junior młodszy

Natan Fiedeń (’98)

300m

35,44

26.01.

2014

Spała

HMP Jun.

i Jun.Mł.

srebrny

Junior młodszy

Natan Fiedeń (’98)

300m

34,43

13-15.02.

2015

Toruń

HMP Jun.

i Jun.Mł.

srebrny

junior

Natan Fiedeń (’98)

400m

49,00

13-15.02.

2016

Spała

HMP Jun.

Srebrny junior młodszy ( pierwszy w historii medal chłopca w mojej grupie)

Łukasz Jatczak(’00)

3000m

-

26.03.

2016

Żagań

PMP

młodzieżowiec

Ewelina Gawlak

3000mpprz

10:39

30.07.

2016

Jelenia Góra

MPM

brązowy

juniorka młodsza

Karolina Baczyńska (’92)

1000m

3:04,20

2011

Spała

HMP Jun.

i Jun.Mł.

brązowy

juniorka młodsza

Natalia Wiera (’95)

1000m

3:00,60

2010

Spała

HMP Jun.

i Jun.Mł.

brązowy

juniorka młodsza

Natalia Wiera (’95)

1000m


2011

Spała

HMP Jun.

i Jun.Mł.

brązowy

młodziczka

Natalia Wiera (’95)

1000m

3:00,33

2010

Toruń

MPolski Młodziczek

brązowy

juniorka młodsza

Sylwia Indeka (’97)

1000m

3:02,30

2013

Spała

HMP Jun.

i Jun.Mł.

brązowy

junior młodszy

Błażej Helbik (’93)

60m

7,14

2010

Spała

HMP Jun.

i Jun.Mł.

brązowy

junior młodszy

Błażej Helbik (’93)

60m

6,92

2011

Spała

HMP Jun.

i Jun.Mł.

brązowy

junior młodszy

Piotr Bryła (’94)

skok w dal

6,89m

2011

Płock

OOM 2011

brązowy

juniorka młodsza

Anna Szymańska (’94)

trójskok

11,91m

2012

Spała

HMP Jun.

i Jun.Mł.

Brązowy

kat.

Młodzieżowa

1 w historii medal w „młodzieżówce

Ewelina Gawlak

(’94)

3000pprz

10:44,09

5.10.2015

Białystok

MMPolski



autor: LKS Pszczyna, dodano: 2016-11-14 11:50:57
Zdjęcia i opracowanie:
Jacek Dmyterko
Śląski Związek Lekkiej Atletyki
LKS Pszczyna
Polski Związek Lekkiej Atletyki
LKS Pszczyna
Ludowe Zespoły Sportowe
LKS Pszczyna
Gmina Pszczyna
LKS Pszczyna
Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu
w Pszczynie
LKS Pszczyna
Województwo Śląskie
LKS Pszczyna
Ministerstwo Sportu
i Turystyki
LKS Pszczyna
Copyright by LKS Pszczyna