Mistrzostwa Świata Juniorów
LKS Pszczyna W dniach 19-24 lipca 2016 roku w Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorów. Chociaż żadne z naszych pretendentów do wyjazdu na mistrzostwa z powodu: kontuzji ( Sylwia Indeka ) i choroby ( Natan Fiedeń) nie uzyskało minimum kwalifikacyjnego do udziału w mistrzostwach, to moja obecność jako trenerki dwóch zawodniczek z naszej kadrowej grupy była namiastką naszych planów co do uczestnictwa w w/w mistrzostwach.
Moje podopieczne: Aneta Konieczek ( Nadodrze Powodowo) i Patrycja Kapała ( Płomień Sosnowiec) bardzo dobrze spisały się na najważniejszych na świecie juniorowskich mistrzostwach.
Patrycja nie przebrnęła pierwszego etapu zajmując 11 miejsce w serii uzyskując w biegu eliminacyjnym wynik 10:35,71. Aneta Konieczek startująca w drugiej serii zajęła 5 miejsce z wynikiem 10:12,26 dające kwalifikację do finału. W finale świetnie biegnąca na ósmej pozycji Aneta nieco osłabła na ostatnim okrążeniu zajmując ostatecznie 9 miejsce z wynikiem 10:00,58 poprawiając o ponad 5 sekund rekord Polski. Aneta była drugą z europejskich zawodniczek.

autor: LKS Pszczyna, dodano: 2016-08-02 08:40:35