Sylwia Indeka Mistrzynią Polski
LKS Pszczyna Podczas rozgrywanej XX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży na stadionie olimpijskim we Wrocławiu w dniach 13-15 lipca 2014 roku doskonale spisała się zawodniczka LKS Pszczyna Sylwia Indeka wygrywając bieg na 1500m. Sylwia legitymująca się najlepszym wynikiem w Polsce w kategorii juniorek młodszych na dystansie 1500m była niekwestionowaną faworytką biegu. Przystępując do rywalizacji w pełni skoncentrowana, prowadząc "od startu do mety" nie pozostawiła wątpliwości kto dominuje na tym dystansie, zwyciężając w pięknym stylu uzyskując wynik 4:33,81. Oprócz Sylwii do tych najważniejszych dla juniorów młodszych zawodów zakwalifikowali się: Natan Fiedeń, Klaudia Kobiór i Karolina Korny. Natan - halowy wicemistrz Polski w biegu na 300m zajął 7 miejsce w biegu na 200m z wynikiem 22,44 ( el. 22,38) oraz z wynikem 11,33 zakwalifikował się do finału B w biegu na 100m. Dla Karoliny Korny już awans na OOM był dużym osiągnięciem ( 800m - 2:17,05) - Karolina ostatecznie zajęła 19 miejsce uzyskując wynik 2:23,01. Najmłodsza z naszych reprezentantek, podobnie jak Natan ubiegłoroczna młodziczka, Klaudia Kobiór startowała na najtrudniejszym dystansie 2000m przez przeszkody. Klaudia bardzo odważnie biegła znajdując się w pierwszej "ósemce". Niestety zabrakło sił na pokonanie w dobrym tempie ostatniego rowu z wodą i przeszkody na ostatniej prostej - Klaudia zajęła 16 miejsce z wynikiem 7:48,59. Warto dodać, że wysokie temperatury tak sprzyjające i lubiane przez sprinterów, nie pomagały a wręcz były zgubne dla zawodników biegających na dłuższych dystansach. Występ naszych reprezentantów należy zaliczyć do udanych - zawodnicy LKS Pszczyna zdobyli 21 pkt co dało 49 w ogólnej klasyfikacji klubów ( ponad 280 sklasyfikowanych klubów), natomiast w klasyfikacji województw Śląsk zajął 4 miejsce.

autor: Marzanna Helbik – LKS Pszczyna, dodano: 2014-07-28 16:06:45