Ewelina Gawlak wicemistrzynią Polski
LKS Pszczyna W dniach 30-31 lipca 2016 roku w Jeleniej Górze odbyły się 33 Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U23.
Świetnie zaprezentowała się Ewelina Gawlak, która została wicemistrzynią Polski w biegu na 3000m pprz. Ewka, bo tak ją nazywamy, pokazała niezwykłe umiejętności na tym najtrudniejszym dla biegaczek dystansie. Umiejętnie rozłożyła siły na dystansie, by przyspieszając na 200m do mety zapewnić sobie srebrny medal za ubiegłoroczną Mistrzynią Polski Amelią Czerwińską z Warszawianki, która zwyciężyła również w tym roku z wynikiem 10:33,80. Ewa, oprócz medalu poprawiła swój rekord życiowy uzyskując bardzo dobry wynik 10:39,83. Trzecia na mecie Katarzyna Kargol z Resovii Rzeszów - 10:42,19.
Ewa startowała również na 5000m zajmując 8 lokatę z wynikiem 17:42,26.
W mistrzostwach wzięli udział również Katarzyna Gawlak i Szymon Ostrowski.
 Kasia po niemal rocznej przerwie pokazała się z dobrej strony zajmując ósme miejsce w biegu na 800m (2:15,67) oraz trzynaste w biegu na 1500m - 4:45,51. Wyniki na obydwu dystansach są najlepsze w tym sezonie.
Szymon Ostrowski, pomimo kontuzji trapiącej go od połowy sezonu poprawił rekord życiowy w biegu na 5000m 15:17,84. Szymon pierwszego dnia mistrzostw startował również na 1500m uzyskując wynik 4:05,17.
Trzydzieste trzecie z kolei mistrzostwa i nasze klubowe 33 miejsce w klasyfikacji punktowej w Polsce z dorobkiem 37 pkt.
W klasyfikacji medalowej LKS Pszczyna zajął 30 miejsce.
Na marginesie:
1. Nasza wicemistrzyni Polski, podobnie jak jej koleżanka juniorka - Klaudia Kobiór, specjalizują się w konkurencji, do uprawiania której w Pszczynie nie ma sprzętu. Można ironicznie rzec: nie widzą przeszkód, nie mówiąc o rowie z wodą....

Podziękowania:
W Imieniu Eweliny oraz swoim dziękujemy Trenerce Bożenie Dziubińskiej za opiekę trenerską oraz świetną atmosferę i fachowość na zgrupowaniach sportowych.

autor: LKS Pszczyna, dodano: 2016-08-01 14:37:27