Kasia Gawlak wicemistrzynią Polski
LKS Pszczyna Podczas odbywających się w dniach 28-30 czerwca 2014 roku na stadionie im. Grzegorza Duneckiego w Toruniu 68 Mistrzostwach Polski Juniorów doskonale zaprezentowała się zawodniczka LKS Pszczyna Kasia Gawlak zdobywając srebrny medal w biegu na 1500m. Na toruńskich mistrzostwach reprezentowali nas oprócz Kasi ( 800m,1500m) Kamila Niesyto (3000m) oraz Szymon Ostrowski ( 3000m pprz., 5000m). Niestety początek mistrzostw nie był udany dla naszych zawodników: Kasia choć zaliczana do faworytek w biegu na 800m, po nieudanym biegu eliminacyjnym rozgrywanym na tzw. miejsca, nie zakwalifikowała się do finału. Choć nastoje po biegu były mało optymistyczne, Kasia w pełni skoncentrowana stanęła na starcie 1500m - dystansu, który pokonywała po raz pierwszy w życiu. Debiut wypadł doskonale - Kasia startująca pierwszy rok w kategorii juniorek została wicemistrzynią Polski uzyskując wynik 4:36,78. Druga z zawodniczek LKS Pszczyna Kamila Niesyto debiutująca w letnich Mistrzostwach Polski startowała w biegu na 3000m zajmując punktowane 15 miejsce z nowym rekordem życiowym 11:19,62. Szymon Ostrowski startował na dwóch trudnych dystansach. W biegu na 3000m pprz. nie zaprezentował w pełni swoich możliwości zajmując 10 miejsce z wynikiem 9:46,93. W następnym dniu w debiucie biegu na 5000m Szymon odważnie "zmagał" się z dystansem zajmując 9 miejsce z dobrym wynikiem 15:18,70.

autor: LKS Pszczyna, dodano: 2014-07-28 16:03:40